Знебарвлення відбувається через те, що здорові корали піддаються стресу від зміни температури води. Як результат - вони витісняють водорості, що живуть в їхніх тканинах, що позбавляє їх яскравих кольорів. Вперше масштабне знебарвлення було зафіксовано у 1998 році – тоді це був найспекотніший рік в історії. Але в наступні роки температури продовжували підвищуватися, знебарвленню піддавалися все більші площі. У 2016 році більше половини мілководних коралів загинули через знебарвлення.
Новий рекорд був встановлений в лютого 2020 року. Вчені зафіксували найвищу температуру з початку ведення спостережень в Австралії в 1900 році.
"Ми обстежили 1036 рифів з повітря протягом останніх двох тижнів у березні, щоб виміряти вагу та ступінь знебарвлення коралів у всьому регіоні Бар'єрного рифу. Вперше сильне знебарвлення торкнулося всіх трьох районів Великого Бар'єрного рифу: Північного, Центрального і тепер вже значної частини Південного секторів", - заявив Хьюз.
За словами Моргана Пратчетта, знебарвлення не завжди означає смерть коралів. Разом з тим, деякі з них будуть жити в гірших умовах, ніж інші.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Університету Тасманії досліджували Великий Бар'єрний риф після масового знебарвлення коралів у 2016 році і встановили, що ушкодження виявилися не такими значними, як передбачалося, але різні частини рифу по-різному відреагували на аномально теплу воду.