Вчені розповіли про серйозну загрозу для Великого Бар'єрного рифу

Поділитися
Вчені розповіли про серйозну загрозу для Великого Бар'єрного рифу Високі температури води призвели до знебарвлення коралів Великого Бар'єрного рифу
Високі температури води в останні п'ять років призвели до знебарвлення рифової системи довжиною 2300 кілометрів.

Професор Террі Хьюз з університету Джеймса Кука розкрив результати дослідження Великого Бар'єрного рифу, яке було проведено в минулому місяці. Виявилося, що аномально високі температури води за останні п'ять років призвели до знебарвлення рифової системи довжиною 2300 кілометрів, повідомляє "Популярная механика".

Знебарвлення відбувається через те, що здорові корали піддаються стресу від зміни температури води. Як результат - вони витісняють водорості, що живуть в їхніх тканинах, що позбавляє їх яскравих кольорів. Вперше масштабне знебарвлення було зафіксовано у 1998 році – тоді це був найспекотніший рік в історії. Але в наступні роки температури продовжували підвищуватися, знебарвленню піддавалися все більші площі. У 2016 році більше половини мілководних коралів загинули через знебарвлення.

Новий рекорд був встановлений в лютого 2020 року. Вчені зафіксували найвищу температуру з початку ведення спостережень в Австралії в 1900 році.

"Ми обстежили 1036 рифів з повітря протягом останніх двох тижнів у березні, щоб виміряти вагу та ступінь знебарвлення коралів у всьому регіоні Бар'єрного рифу. Вперше сильне знебарвлення торкнулося всіх трьох районів Великого Бар'єрного рифу: Північного, Центрального і тепер вже значної частини Південного секторів", - заявив Хьюз.

За словами Моргана Пратчетта, знебарвлення не завжди означає смерть коралів. Разом з тим, деякі з них будуть жити в гірших умовах, ніж інші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Університету Тасманії досліджували Великий Бар'єрний риф після масового знебарвлення коралів у 2016 році і встановили, що ушкодження виявилися не такими значними, як передбачалося, але різні частини рифу по-різному відреагували на аномально теплу воду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі