Вчені розповіли про матріархат у жирафів

Поділитися
Вчені розповіли про матріархат у жирафів Вчені розповіли про складну соціальну структуру у жирафів © Википедия
Жирафи утворюють складну соціальну структуру, а про потомство піклуються навіть «бабусі».

Вчені з Брістольського університету заявили про те, що суспільне життя у жирафів не таке нудне, як вважалося, а їхня соціальна структура відрізняється такою ж складністю, як у слонів. За словами дослідників, в турботу про потомство у цих тварин залучені навіть «бабусі», повідомляє Naked science.

Жирафів прийнято вважати не дуже доброзичливими тваринами. Довгий час вважалося, що вони взагалі не утворюють соціальних зв'язків. Але нове дослідження показує, що це зовсім не так.

Вчені зібрали 404 статті, присвячені територіальним відносинам між самцями, положенню самок, тривалості турботи про потомство і так далі. Виявилося, що хоча жирафи-одинаки зустрічаються досить часто, вони, як правило, збираються в групи, які включають особин різного віку. Старші тварини піклуються про молодших. Дослідникам також вдалося знайти свідчення того, що жирафи оплакували загиблих родичів.

Самці частіше йдуть жити на самоті або переходять з групи в групу, що може вказувати на матріархат. За оцінками вчених, близько третини життя жирафів припадає на пострепродуктивний вік, коли вони залучені в турботу про чуже потомство в стаді. Тривалість життя цих тварин становить близько 30 років, а репродуктивний період закінчується в 20-річному віці.

Збереження «літніх» самців і самок після менопаузи дозволяє їм брати участь в турботі про потомство. Вважається, що це підвищує пристосованість популяції в цілому і характерно лише для високо соціальних тварин - людей, слонів, деяких приматів і китів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше біологи розкрили генетичний секрет найменших пірнаючих ссавців - водяних землерийок. За допомогою аналізу ДНК дослідники з'ясували, як ці тварини отримали здатність занурюватися в крижану воду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі