Вчені розкрили секрет найменших пірнаючих ссавців

Поділитися
Вчені розкрили секрет найменших пірнаючих ссавців Вчені з'ясували, як рясоніжки отримали здатність пірнати © Википедия
Дослідники дізналися, як рясоніжки отримали здатність пірнати в крижану воду.

Біологи розкрили генетичний секрет найменших пірнаючих ссавців - рясоніжок. За допомогою аналізу ДНК дослідники з'ясували, як ці тварини отримали здатність занурюватися в крижану воду, повідомляє ВВС.

У ході дослідження вчені зібрали зразки ДНК 71 виду, який належить до групи Eulipotyphla. До неї входять, зокрема, їжаки, кроти і рясоніжки. В результаті дослідники змогли побудувати «фамільне древо» цієї групи, а отже, і простежити еволюцію здатності пірнати.

«Ми простежили еволюцію одного білка, який називається міоглобін, він накопичує кисень в м'язах. Ми можемо бачити генетичний підпис [в ДНК], який показує нам, коли вміст цього білка в м'язах ссавців ріс», - заявив провідний автор дослідження Майкл Беренбрік з Університету Ліверпуля.

За його словами, це зміна, яке необхідна тваринам для утримання більшої кількості кисню в м'язах, що дозволяє їм затримувати дихання під час занурення для полювання. Цей «підпис для пірнання» спостерігався п'ять разів протягом еволюції цієї групи тварин: тричі у рясоніжок і двічі - у кротів.

Беренбрік додає, що їхнє відкриття дозволяє отримати уявлення про еволюцію ссавців, які «здаються найменш пристосованими для пірнання».

«Вони такі маленькі, так швидко втрачають тепло і спалюють енергію з такою високою швидкістю, що призводить до дуже високих витрат енергії. Але вони можуть собі це дозволити, оскільки доступ до личинок комах, які знаходяться в струмках і річках, приносить їм серйозну вигоду», - зазначає Беренбрік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Університету Тель-Авіва заявили, що кажани практикують соціальне дистанціювання, яке дозволяє їм уникнути поширення захворювання в колоніях. Спостереження, проведені за цими тваринами, показали, що хворі кажани намагаються знаходитись на відстані від своїх родичів. Ймовірно, це робиться для прискорення процесу одужання і для того, щоб мінімізувати ризик поширення хвороби.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі