Вчені припустили існування «невидимого» океану на супутнику Сатурна

03 лютого, 2023, 14:34 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Мімас схожий на «Зірку смерті» з «Зоряних війн».

Вчені припустили існування «невидимого» океану на супутнику Сатурна
Під крижаною кіркою Мімаса може існувати океан © NASA

Льодистий супутник Сатурна Мімас може бути «прихованим» океанічним світом. На це вказує нове дослідження, яке провели вчені, повідомляє Space.com.

Мімас - це найменший і найближчий до планети з головних супутників Сатурна. Вважається, що він генерує достатньо тепла, щоб підтримувати існування підповерхневого океану. Моделювання ударного кратера Гершель – найвражаючої особливості супутника, – а також відсутність тектонічної активності на ньому підтвердили існування молодого внутрішнього океану, оточеного тонкою крижаною кіркою.

Читайте також: «Джеймс Вебб» зробив знімок хмар на найбільшому супутнику Сатурна

"В останні дні місії NASA Cassini до Сатурна космічний корабель виявив цікаву лібрацію або коливання в обертанні Мімаса, що часто вказує на геологічно активне тіло, здатне підтримувати внутрішній океан", - заявила одна з авторів дослідження Алісса Роден.

Разом з тим Мімас довгий час вважався крижаною брилою через покриту кратерами поверхню. Це було пов'язано з тим, що більшість океанічних світів, наприклад Енцелад, мають тріщини або інші ознаки геологічної активності. Мімасу ж бракує тектонічних характеристик.

Моделювання кратера Гершель показало, що під час удару товщина крижаної оболонки Мімаса мала бути не меншою за 55 кілометрів. Але спостереження за супутником і моделювання його внутрішньої структури припускають, що товщина цієї оболонки не перевищує 30 кілометрів.

Це свідчить про те, що внутрішній океан нагрівався і розширювався після утворення кратера. Більше того, відтворити форму кратера вдалося лише після включення до моделювання океану.

Related video

«Ми виявили, що Гершель не міг сформуватися в крижаній оболонці сучасної товщини, не знищивши її у місці удару. Якщо у Мімаса сьогодні є океан, то крижана оболонка потоншала з моменту утворення Гершеля, що також може пояснити відсутність розломів на Мімасі», — заявив Адін Дентон, провідний автор дослідження та науковий співробітник університету Арізони.

Підготував/ла : Фаїна Вауліна
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК