«Джеймс Вебб» зробив знімок хмар на найбільшому супутнику Сатурна

Поділитися
«Джеймс Вебб» зробив знімок хмар на найбільшому супутнику Сатурна "Джеймс Вебб" зробив знімки хмар на Титані © NASA
Титан – єдиний супутник у Сонячній системі із щільною атмосферою.

Вчені за допомогою телескопа "Джеймс Вебб" отримали знімки Титана - найбільшого супутника Сатурна. Як повідомляє NASA, знімки було зроблено ще 5 листопада, але опублікували їх лише зараз.

Титан – єдиний супутник у Сонячній системі з щільною атмосферою, а також єдине тіло, крім Землі, з річками, озерами та морями. Але, на відміну від нашої планети, рідина на Титані складається з вуглеводнів, включаючи метан та етан, а не води. Його атмосфера наповнена густим серпанком, який приховує видиме світло, що відбивається від поверхні.

Вчені зазначають, що давно хотіли використати інфрачервоний «зір» телескопа «Джеймс Вебб» для вивчення атмосфери Титана, зокрема погодних явищ на ньому та газового складу. Атмосфера супутника Сатурна цікава не тільки через метанові хмари, а й тому, що може розповісти про його минуле та майбутнє. Зокрема, дослідники хочуть дізнатися, чи завжди в нього була атмосфера.

Порівнюючи різні зображення, отримані камерою "Джеймса Вебба для" ближнього інфрачервоного випромінювання (NIRCam), вчені з'ясували, що яскрава пляма, видима в північній півкулі Титана, є великою хмарою. Пізніше дослідники помітили другу хмару. Виявлення хмар підтверджує прогнози комп'ютерних моделей про клімат Титана, згідно з якими хмари легко утворюються в середині північної півкулі наприкінці літа, коли поверхня нагрівається Сонцем.

Нагадаємо, розробка телескопа розпочалася ще 1996 року. Спочатку планувалося, що його запустять у 2007 році, але місія зіткнулася з низкою переносів та відстрочок. Через це збільшився бюджет проекту, на даний момент він оцінюється в 9,7 мільярда доларів, 861 мільйон з яких буде направлений на його підтримку протягом перших п'яти років після запуску.

«Джеймс Вебб» займатиметься вивченням галактик раннього Всесвіту, дослідженням освіти нових зірок та спостереженням за планетами Сонячної системи.

Запуск телескопа кілька разів переносили і минулого року. Так, планувалося, що його запустять 18 грудня, потім старт перенесли на 22 грудня, а згодом – на 24 грудня. Запуск відбувся 25 грудня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі