«Джеймс Вебб» знайшов дві найдальші та найстаріші галактики

Поділитися
«Джеймс Вебб» знайшов дві найдальші та найстаріші галактики "Джеймс Вебб" виявив найдавнішу відому галактику © NASA
Одна з них, ймовірно, сформувалася через 350 мільйонів років після Великого вибуху.

NASA заявило про те, що телескоп «Джеймс Вебб» виявив раніше приховані галактики раннього Всесвіту, одна з яких, ймовірно, сформувалася через 350 мільйонів років після Великого вибуху, повідомляє The Guardian.

За словами астрономів, якщо ці відкриття підтвердяться, ці скупчення зірок можуть побити рекорд галактик, які виявив телескоп «Хаббл». Йому вдалося знайти рекордсмена - галактику, що сформувалася через 400 мільйонів років після Великого вибуху.

Нові дані, отримані "Джеймсом Веббом", свідчать про те, що зірки могли сформуватися набагато швидше, ніж вважалося, в межах кількох мільйонів років після Великого вибуху.

У новій статті, опублікованій у журналі Astrophysical Journal Letters, вчені описали дві винятково яскраві галактики. Перша з них з'явилася через 350 мільйонів років після Великого вибуху, а друга – через 450 мільйонів років.

Провідний автор дослідження Рохан Найду визнає, що потрібні подальші спостереження в інфрачервоному діапазоні, які дозволять підтвердити виявлення нової галактики-рекордсмена.

Вчені зазначають, що якщо відкриття підтвердиться, то "Джеймс Вебб" покаже, що зміг розширити межі вивчення космосу аж до Великого вибуху.

Нагадаємо, розробка телескопа розпочалася ще 1996 року. Спочатку планувалося, що його запустять у 2007 році, але місія зіткнулася з низкою переносів та відстрочок. Через це збільшився бюджет проєкту, на даний момент він оцінюється в 9,7 мільярда доларів, 861 мільйон з яких буде направлений на його підтримку протягом перших п'яти років після запуску.

«Джеймс Вебб» займатиметься вивченням галактик раннього Всесвіту, дослідженням утворення нових зірок та спостереженням за планетами Сонячної системи.

Запуск телескопа кілька разів переносили і минулого року. Так, планувалося, що його запустять 18 грудня, потім старт перенесли на 22 грудня, а згодом – на 24 грудня. Запуск відбувся 25 грудня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі