Вперше ознаки наявності озонового шару на Венері були помічені у 2011 році, але випадки його реєстрації були нетривалими, а сам шар був дуже тонким і розташовувався на великій висоті. У ході нового дослідження вчені повторно проаналізували дані інструменту SPICAV (SPectroscopy for the Investigation of the Characteristics of the Atmosphere of Venus), що складався з інфрачервоного і ультрафіолетового спектрометрів, встановлених на борту міжпланетної місії "Венера-Експрес", зібрані в період з 2006 по 2014 роки. Їм вдалося виявити постійні, досить щільні озонові шари, розташовані над полярними областями Венери вище широт 50°, на висоті близько 70 кілометрів від поверхні планети, у верхньому шарі хмар, де тиск аналогічний озоновим шарам в атмосфері Марса і Землі.
На думку дослідників, об'ємна частка озону на Венері становила 10-20 частинок на мільярд (0,1-0,5 одиниць Добсона). Для порівняння, концентрація озону в атмосфері Землі в 1000 разів більша. Дослідники підкреслюють, що виявлення озону в атмосфері Венери вказує на помилковість припущення про те, що наявність озону в атмосфері екзопланети свідчить про її населеність. Крім факту наявності озону необхідна також достатня концентрація (не менше 100 одиниць Добсона). У Сонячній системі такому критерію відповідає тільки Земля.
Раніше повідомлялося про те, що дослідники NASA розробляють станції для дослідження Венери. Згідно до задуму вчених, вони будуть схожі на дирижаблі і будуть літати в атмосфері планети на безпечній для людини висоті. На борту кожної венеріанської станції буде по два астронавти. Експедиція триватиме 30 днів, після чого дослідники будуть повертатися на Землю.