Вчені помітили ослаблення ракового болю у пацієнтів з тяжким перебігом COVID-19

Поділитися
Вчені помітили ослаблення ракового болю у пацієнтів з тяжким перебігом COVID-19 Важкий ковід може знизити ракові болі у пацієнтів з онкологією © depositphotos/ lightsource
До цього комбінація коронавірусу та онкології передбачала лише погіршення стану хворого.

Вчені з Університетських лікарень Женеви заявили про виявлення феномену. За їхніми словами, важкий перебіг COVID-19 різко послаблює ракові болі у пацієнтів з онкологією. Як повідомляє ВВС, до цього поєднання захворювань призводило лише до погіршення стану хворого.

Зазначається, що висновки дослідників було опубліковано у журналі PAIN – провідному міжнародному науковому виданні, присвяченому вивченню болю.

Вчені спостерігали за трьома онкологічними пацієнтами – чоловіками віком від 67 до 84 років, які страждали на сильний біль, полегшити який не вдавалося за допомогою опіоїдів. Всі троє заразилися коронавірусом, хвороба протікала тяжко, тому їх довелося госпіталізувати.

Після госпіталізації усі троє пацієнтів розповіли лікарям, що помітили значне ослаблення болю, аж до повного тимчасового зникнення. Один із пацієнтів додав, що після одужання від коронавірусної хвороби раковий біль почав повертатися.

Вчені вже помічали незвичайні симптоми у хворих з тяжким перебігом захворювання. Так, у пацієнтів із серйозним ушкодженням легень та низьким вмістом кисню в крові не було проблем із диханням. Дослідники припускають, що зараження коронавірусом могло викликати атипові симптоми через дисфункцію нервової системи.

Біль і задишка - суб'єктивні переживання, що виникають внаслідок складних процесів, у яких важливу роль відіграє острівцева частка мозку. Зокрема, ця частина відповідає за сприйняття людиною болю та задишки. Оскільки коронавірус викликає серйозне запалення в організмі, це може порушувати нормальну роботу кори острівця. І тоді людина може не усвідомлювати, що в неї щось болить або що їй важко дихати.

Альтернативна гіпотеза полягає в тому, що коронавірус викликає дисфункцію нервової системи та втручається у передачу нервових імпульсів, які відповідають за почуття болю та усвідомлення дихання.

Обидві гіпотези потребують додаткових досліджень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені Університету Дьюка та Університету Північної Кароліни в Чапел-Хіллі виявили антитіло, яке здатне обмежувати тяжкість інфекції, спричиненої різними коронавірусами. Ефективно воно проти вірусу SARS-CoV-2.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі