Вчені з Паризького університету розповіли, чому у деяких пацієнтів, які заразилися новим коронавірусом, з'являлися «ковідні пальці». За їхніми словами, це пов'язано з тим, яким чином організм перемикається на режим боротьби з хворобою, повідомляє ВВС.
«Ковідні пальці» - побічний ефект, який проявлявся у пацієнтів різного віку, але найчастіше у дітей і підлітків. Найчастіше ураження зачіпає великий палець ноги, але може поширитися і на інші пальці. На них з'являються коричневі плями, пухирці, в яких іноді з'являється гній. Зовні симптоми нагадують серйозне обмороження.
Більшість пацієнтів переносять цей симптом без будь-якого дискомфорту, у інших же пальці сверблять і болять. При цьому, у пацієнтів з «ковідними пальцями» може не бути інших симптомів зараження, таких як кашель і висока температура.
У ході нового дослідження вчені обстежили 50 осіб з підозрою на «ковідні пальці» і 13 пацієнтів, у яких були схожі симптоми, які точно не були пов'язані з коронавірусом. Вони прийшли до висновку, що в появі цього явища беруть участь дві частини імунної системи. Обидві вони пов'язані з механізмом, за допомогою якого організм бореться з вірусом.
Одна з них - білок інтерферон першого типу, а друга - антитіла, які атакують не вірус, а клітини організму. Цей процес доходить і до дрібних кровоносних судин і капілярів.
За словами Вероніки Батейль з Британської асоціації захворювань шкіри, «ковідні пальці» спостерігалися в основному на початку пандемії, після поширення штаму «Дельта» випадків їхнього виявлення стало набагато менше. Разом з тим, прояви, пов'язані зі шкірою, можуть з'являтися через якийсь час після зникнення інших симптомів, тому їх часто не пов'язують з коронавірусом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Президент Академії профілактичної медицини (США) Алмаз Шарман вважає, що «Дельта» може стати останнім серйозним штамом, після чого пандемія піде на спад. Попри уявну «невразливість» вірусу, що відповідає на боротьбу новими й новими мутаціями, його можливості не безмежні - з часом коронавірус почне втрачати свою заразність.