Вчені з Китаю та США планували створити новий коронавірус за рік до пандемії – Telegraph

Поділитися
Вчені з Китаю та США планували створити новий коронавірус за рік до пандемії – Telegraph © Pixabay
Але експерти кажуть, що створення "ідеального" середньостатистичного вірусу могло бути частиною роботи по створенню вакцини, яка працює проти коронавірусів.

Американські та китайські вчені планували створити новий коронавірус перед тим, як вибухнула пандемія, свідчать просочилися дані, які є в розпорядженні впливової британської газети The Telegraph.

У вересні заявка на грант, подана в Агентство перспективних дослідницьких проєктів міністерства оборони США (Darpa), показала, що міжнародна група вчених планувала змішати генетичні дані аналогічних штамів для створення нового вірусу.

Заявка на грант була подана у 2018 році й до неї отримали доступ в Drastic - групі з аналізу походження пандемії.

"Ми будемо компілювати дані sequence/RNAseq з панелі тісно пов'язаних штамів і порівнювати повнорозмірні геноми, скануючи унікальні SFP, що представляють помилки секвенування", - йдеться у запиті. "Консенсусні геноми-кандидати будуть синтезовані комерційно з використанням встановлених методів і РНК, і електропорації довжиною геному для відновлення рекомбінантних вірусів".

Це призвело б до вірусу, у якого немає чіткого предка в природі, сказав експерт Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) The Telegraph.

Експерт, який попросив газету не публікувати його ім'я, сказав, що, якби такий метод був проведений, він міг би пояснити, чому в природі ніколи не було виявлено близького відповідності для Sars-CoV-2.

Найближчим природним вірусом є штам Banal-52, про який повідомлялося в Лаосі у вересні. Він на 96,8% схожий на геном Covid-19.

Експерт ВООЗ сказав The Telegraph, що процес, детально описаний в заявці, створить "нову послідовність вірусів, а не 100-відсоткову відповідність чого-небудь".

"Потім вони синтезують вірусний геном з комп'ютерної послідовності, створюючи таким чином геном вірусу, який не існував в природі, але виглядає природним, оскільки він є середньостатистичним від природних вірусів. Потім вони поміщають цю РНК в клітину і відновлюють вірус з неї. Це створює вірус, який ніколи не існував в природі, з новою «основою», яка не існувала в природі, але дуже, дуже схожа, оскільки це середньостатистична частина природних систем", - сказав експерт.

Пропозицію було відхилено, і база даних вірусних штамів в Уханьского інституті вірусології була відключена приблизно через 18 місяців, що унеможливило перевірку того, над чим працюють науковці.

Вчені інституту послідовно заперечують створення коронавируса в своїй лабораторії.

Заявка на грант була подана британським зоологом Пітером Дашак від імені групи, до якої увійшли Daszak EcoHealth Alliance, Уханьський інститут вірусології, Університет Північної Кароліни і Duke NUS в Сінгапурі, повідомляє The Telegraph.

Експерти заявили газеті, що створення «ідеального» середньостатистичного вірусу могло бути частиною роботи по створенню вакцини проти коронавірусів, яких налічується більше трьох десятків.

У вересні з'ясувалося, що США фінансували дослідження, аналогічні тим, які викладені в заявці на грант 2018 року.

Раніше ця ж газета повідомила, що коронавірус SARS-CoV-2 міг поширюватися в китайському місті Ухань починаючи з літа 2019 року. The Telegraph з посиланням на дослідження компанії з кібербезпеки Internet 2.0 повідомила, що компанія проаналізувала закупівлю обладнання для ПЛР-лабораторій в провінції Хубей зі столицею в Ухані. Дослідження показало, що витрати в 2019 році зросли майже вдвічі в порівнянні з 2018 роком. Автори звіту підкреслили, що найбільше витрат було влітку 2019 року. Закупівлі проводили, зокрема, військова лікарня в Ухані, Китайський центр по контролю і профілактиці захворювань в Хубеї, Уханьський науково-технічний університет та Уханьський інститут вірусології.

Детальніше про те, куди ведуть сліди виникнення коронавірусної інфекції, читайте в статті Наталії Бутирської "Місія ускладненої дії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі