Астрофізик з Нью-Йоркського університету Димитра Атрі заявив про те, що глибокі шари марсіанського грунту можуть бути придатними для життя. На його думку, примітивне життя, яке мешкає тут, може живити енергія галактичних променів, повідомляє Naked science.
Вважається, що молодий Марс не був схожий на планету, яку ми знаємо зараз. На ньому була присутня щільна атмосфера і великі запаси води. З часом вони були втрачені і тепер вода може зберігатися у вигляді насичених солями розчинів і серед відкладень льоду.
Атрі зазначає, що на помірній глибині кількох метрів життя захищене від різких перепадів температури і ультрафіолетових променів Сонця. Разом з тим, сюди можуть проникати високоенергетичні частинки космічного випромінювання. Вони і можуть служити основним джерелом енергії для місцевого життя, якщо воно все-таки існує.
Використовуючи дані про екстремальних мешканців Землі — наприклад, які живуть глибоко під землею, — вчений змоделював екосистеми, які теоретично можуть існувати і під поверхнею Марса. За його припущенням, галактичні космічні промені, потрапляючи в перенасичені і крижані водні розчини, здатні запускати ланцюжки окислювально-відновних реакцій, створюючи потік речовини та енергії, який служить основою життя.
Атрі пропонує провести практичні експерименти, які міг би здійснити європейський зонд Rosalind Franklin. Його запуск перенесли на 2022 рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що найбезпечнішим місцем для майбутньої бази на Марсі може стати Рівнина Еллада. Лавові трубки, які розташовуються тут, зможуть захистити людей від впливу радіації.