У ході експерименту вчені використали манекен, справжню кров та її штучний замінник. Дослідники провели аналіз струмків крові на тильній стороні лівої руки і біля рани від списа на грудях. Відбитки на плащаниці вказують, що кров з тильного боку долоні стікала по руці під кутом 45 градусів. Вчені стверджують, що це неможливо, якщо тіло знаходилося в лежачому положенні.
Дослідники також назвали нереалістичними сліди від рани, отриманої від списа. На думку експертів, кров з неї стікала струмками, а не утворювала єдину пляму. Ще одну пляму, що знаходиться в області попереку, фахівці взагалі не змогли відтворити в рамках експерименту, хоча застосовували різні пози для манекена.
Вчені припускають, що сліди на Туринській плащаниці, найімовірніше, не мають ніякого відношення до ран на тілі Ісуса Христа. Разом з тим, робити якісь остаточні висновки передчасно.
Раніше археологи встановили, що гробниця Христа дійсно є усипальницею, яка була виявлена у IV столітті Оленою – матір'ю імператора Костянтина.