Вчені довели можливість існування екзопланет з алмазів

Поділитися
Вчені довели можливість існування екзопланет з алмазів Вчені довели, що "алмазні" екзопланети все-таки можуть існувати
Експеримент показав, що екзопланети, багаті вуглецем, можуть складатися з алмазів і кремнезему.

Вчені із Чиказького і Арізонського університетів провели експеримент, який дозволив їм підтвердити, що екзопланети з алмазів дійсно можуть існувати. Щоб це могло статися, планета повинна містити велику кількість води, повідомляє Naked science.

Ідея існування екзопланет з алмазів не нова. У 2012 році вчені припустили, що планета в сузір'ї Рака (55 Рака е) містить дуже багато вуглецю, який під тиском в її надрах утворює великі шари алмазів і графіту.

Але в наступному році вчені представили вже інші, більш скромні, оцінки кількості вуглецю в екзопланеті. Але це не означає, що такі планети не можуть існувати біля зірок, показники вуглецю до кисню у яких вищі, ніж у Сонця.

У ході нового дослідження вчені провели експеримент, в якому відтворили надра таких планет. Для цього вони використали високу температуру і спеціальні комірки з алмазним ковадлом під великим тиском (такі умови характерні для внутрішніх частин планети). Зануривши карбід кремнію в воду, вони затиснули його між алмазними ковадлами, щоб отримати дуже високий тиск. А потім зробили нагрів за допомогою лазера.

Виявилося, що під впливом високих температур і тиску карбід кремнію вступає в реакцію з водою і перетворюється на алмази і кремнезем. У результаті гіпотеза вчених підтвердилася: екзопланети, багаті вуглецем, в складі яких є вода, можуть містити велику кількість алмазів і кремнезему. Цікаво при цьому, що в складі згаданої вище 55 Рака е води, за оцінками дослідників, вкрай мало.

Вчені відзначають, що у таких планет, ймовірно, немає властивостей для виникнення і розвитку на них життя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа помітили незвичайне явище - зникнення масивної зірки в карликовій галактиці. Дослідники припускають, що яскравість зірки могла різко впасти або ж вона зникла за хмарою пилу. Можливо також, що вона перетворилася на чорну діру без освіти наднової.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі