Ця фаза відрізняється підвищеною активністю мозку і пов'язана зі сновидіннями. Коли вона настає, у ссавців починають швидко рухатися очні яблука. Для неї також характерна відсутність контролю температури організму.
У ході дослідження вчені зосередилися на нейронах меланін-концентруючого гормону (МСН), які знаходяться в гіпоталамусі – зоні мозку, яка бере участь у регуляції фази швидкого руху очей. Дослідники вивели спеціальних мишей, у яких регулювали роботу рецепторів MCH-нейронів.
Досліди на контрольних гризунах показали, що REM-фаза продовжувалася при підвищенні температури в межах розкиду комфортних значень порівняно з пониженням. Ту ж процедуру біологи застосували до мишей, у яких "відключили" MCH-нейрони. У тих ніякого коливання тривалості REM-фази в залежності від температури не спостерігалося. Зміни не відбувалися навіть у разі депривації сну.
Вчені стверджують, що їм вдалося показати небачену раніше роль МСН-нейронів у контролі тривалості фази швидкого руху очей в залежності від температури.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше група вчених з Великої Британії та Китаю вперше змогла показати нейронну основу зв'язку між депресією і безсонням,виявивши ділянки мозку, які пов'язані з поганим сном, і з депресією. Серед цих ділянок області, пов'язані з прийняттям рішень, роботою пам'яті і свідомості.