В Іспанії археологи вивчили прикраси епохи бронзової доби

Поділитися
В Іспанії археологи вивчили прикраси епохи бронзової доби Арехологі знайшли золоті прикраси епохи бронзи, які використовували для похорону
Їх спеціально виготовили для того, щоб потім використовувати в похоронних обрядах.

Група вчених з Франції та Португалії вивчила знайдені на північному заході Піренейського півострова в Іспанії стародавні прикраси, які відносяться до ранньої бронзової доби й початку ранньої залізної доби, повідомляє N + 1.

Багато культур тих часів почали активно створювати прикраси з самородного золота. Для виготовлення коштовностей використовували багато різних методів і різну кількість сплавів.

Археологи дізналися про це після того, як провели безліч розкопок і вивчили не одне поховання. Зазвичай з дорогоцінних металів виготовляли браслети, шпильки, діадеми й намиста.

Вчені Марія Гуерра з Університету Сорбонна й Ізабель Тіссо з Нового університету Лісабона вивчили сім золотих браслетів і два намиста, які знайшли в Галісії.

Частина прикрас - один золотий браслет і два намиста знайшли ще в кінці XIX століття. Їх виготовили з одного великого прямокутного золотого листа, який згорнули в циліндр, а зверху прикрасили вибитими точками.

Золотий браслет був прикрашений трьома золотими дротами, який теж належить до кінця бронзової доби - початку ранньої залізної доби. Ще частина стародавніх прикрас, які знайшли в 1921 році неподалік іспанського міста Оренсе після аналізу також віднесли до пізньої бронзової доби.

Один з браслетів був прикрашений десятьма вертикальними лініями, а другий тільки геометричним орнаментом. Ще чотири браслети, які знайшли в Ла-Коруньї та Понтеведрі вчені співвіднесли до пізнього бронзового або раннього залізного віку.

Journal of Archaeological Science
Journal of Archaeological Science

Хімічний аналіз прикрас, які знайшли біля міста Оренсе показав, що в їх складі було 0,2 відсотка міді й різна кількість срібла. Вчені прийшли до висновку, що раннє ювелірне виробництво було засноване на використанні самородного золота.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Браслети, які відносяться до пізнього бронзового або раннього залізного періоду у своєму складі містять від 0,2 до 2 відсотків міді й до 26 відсотків срібла. Тому можна припустити, що жителі тих століть перейшли на виготовлення сплавів, додаючи до багатого сріблом самородного золота мідь.

Крім цього, вони встановили, що орнамент на деяких прикрасах виявився незавершеним і на предметах відсутні сліди використання. А це вже свідчить про те, що стародавні артефакти використовували для похоронного обряду.

Нагадаємо, що археологи знайшли в Туреччині ворота древнього храму. Припускають, що його побудували близько двох тисяч років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі