У Болгарії археологи знайшли золоте намисто, втрачене 1600 років тому

Поділитися
У Болгарії археологи знайшли золоте намисто, втрачене 1600 років тому У Болгарії в римських лазнях знайшли кілька золотих прикрас © Archaeologia Bulgarica
Золотий ланцюжок і сережку знайшли в римських лазнях у Болгарії.

У Болгарії археологи знайшли в римських лазнях золотий ланцюжок з трьома намистинами, повідомляє The history blog. Така знахідка була виявлена в Національному археологічному заповіднику Деултум, який розташований на південному сході Болгарії.

Раніше місто Деултум було першим римським містом на території сучасної Болгарії й другою римською колонією на Балканському півострові. Його заснував ще у 69 році нашої ери імператор Веспасіан. Це місто було стратегічним об'єктом і головним портом перед виходом до Чорного моря.

Деултум процвітав завдяки торгівлі й видобутку міді. Незабаром маленьке поселення перетворилося на велике, з широкими вулицями та численними храмами, амфітеатром і громадськими лазнями місто.

Саме в одній з кімнат лазні виявили золоте намисто з намистинами. Воно було зламано, тому припускають, що спочатку на ньому було більше прикрас, ніж залишилося зараз. Крім цього, в сусідній кімнаті знайшли ще крихітну сережку II століття, яку прикрашають маленькі скляні кульки.

Facebook Archaeologia Bulgarica
Facebook Archaeologia Bulgarica

Припускають, що обидві прикраси не належали одній і тій же особі. Швидше за все, у жінок було так багато прикрас, що збираючись, вони забували усі їх надіти. Тому вони так і залишалися лежати по закутках громадських римських лазень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Вчені вважають, що знайдені золоті прикраси говорять про те, наскільки місто було багатим і успішним завдяки зв'язку з Римською імперією. А жінки, які жили в ті часи на території сучасної Болгарії носили такі ж дорогі й гарні прикраси, як єгиптянки та італійки.

Нагадаємо, що в єгипетському порту Геракліон підводні археологи знайшли стародавні плетені кошики з фруктами. Фрукти збереглися приблизно з IV століття до нашої ери.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі