"Кеплер" займався пошуком планет транзитним методом, коли небесне тіло виявляють за допомогою тіні, яку вони кидає на зірку, проходячи перед нею. Оскільки транзитний метод дозволяє виявляти в основному дуже великі планети, а телескоп NASA при цьому зосередився на тьмяних зірках нашої Галактики, значить, безліч планет земного типу прилад міг пропустити. Тому, щоб оцінити, скільки планет "Кеплер" випустив з уваги, дослідники створили комп'ютерні Всесвіти з гіпотетичними зірками і планетами, засновані на комбінації каталогу планет телескопа NASA і огляду зірок Галактики космічного апарату "Гайя".
Виявилося, що схожі на Землю планети можуть розташовуватися біля кожної четвертої зірки в Галактиці. За різними оцінками, таких небесних тіл може бути від п'яти до 10 мільярдів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.