Світило, яке належить до спектрального класу М, було відкрито у 2003 році групою астрономів під керівництвом Боннарда Тігардена. Відтоді дослідники пильно вивчають зірку і планети, які обертаються навколо неї. У новому дослідженні команда астрономів зосередила свою увагу на екзопланетах Teegarden b і c, які були знайдені в червні минулого року.
Екзопланети здійснюють оберт навколо зірки за 4,9 і 11,4 дня відповідно і знаходяться в зоні населеності. Разом з тим, їхнє обертання синхронно, тобто, вони завжди повернені до світила однією стороною. Вчені відзначають, що склад їхніх атмосфер поки невідомий, але, швидше за все, на них може існувати вода.
Обидві планети близькі за розміром до Землі, і дослідники підрахували, що у Teegarden b температура поверхні з 60% ймовірністю складає 0-50 градусів Цельсія. Teegarden c, швидше за все, є такою ж холодною, як і Марс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.