У Криму із затонулого античного корабля підняли амфори, що пролежали на дні Чорного моря близько трьох тисяч років. Залишки давньогрецького вітрильного судна (найдревнішого зі знайдених у Криму затонулих кораблів - ред.) вчені знайшли ще в минулому році під час глибоководної експедиції "Берег богів" на Кінбурнській косі. Корабель лежав на семиметровій глибині. Однак досконало вивчити трієру вдалося лише зараз. Саме зі знайденої кераміки вдалося визначити, що знахідка належить до V століття до нашої ери.
"Мабуть, дві з половиною тисячі років тому військовий корабель під час сильного шторму викинуло на мілину", - розповів директор Кримської республіканської установи "Чорноморський центр підводних досліджень" Сергій Воронов.
"Корабель розбився, а вантаж занурився у пісок, і за довгі роки розграбований не був",- зазначив він.
За його словами, під час минулорічної експедиції вдалося підняти цілу амфору, а також уламок шийки, на якому зберігся винний камінь. Тоді вчені сподівалися ідентифікувати з винного каменю склад давньогрецького вина. Але довгі очікування результатів не дали.
"На жаль, в Україні немає лабораторії, здатної працювати з таким матеріалом", - сказав Сергій Воронов.
У цьому році головними завданнями вчені ставили перед собою створення повної картографії, тобто визначення межі розташування останків корабля та його генерального вантажу. А також нанесення на морську карту їхніх точних меж. Це необхідно, щоб в майбутньому взяти пам'ятник під охорону, як культурну спадщину.
Окрім цього, фахівці повністю дослідили площу розкиду останків корабля. Але крім кераміки ніяких інших знахідок вони не виявили.
З дна вчені підняли чотири амфори, дві з яких були цілі, але без пробок. !zn
Читайте також: