Площа знайденого палацу, який імовірно належав царю Давиду, становить близько тисячі кв. метрів. Від нього прокладена дорога до долини Ела, на якій сталася битва Давида з воїном філістимлян Голіафом.
В Іудейській низовині, розташованій на території Ізраїлю, археологи під час розкопок виявили палац, який, як вони вважають, міг бути резиденцією царя Давида, що правив державою в X столітті до нашої ери.
Розкопки на стародавньому городищі Хірбат-Кіяфа велися вченими Управління старовини і Єврейського університету протягом семи років і в даний час близькі до завершення. За однією з гіпотез, на цьому місці розташовувалося біблійне місто Шаараїм. Археологи виявили дві величні громадські будови - палац і склад, які належать до початку X століття до нашої ери, і це перший палацовий комплекс, який можна з точністю датувати цим періодом часу.
На думку вчених, палац був резиденцією царя Давида, а склад забезпечував царський двір всім необхідним. Площа палацу, оточеного стіною, становить близько тисячі кв. метрів. Від нього прокладена дорога до міських воріт і долини Ела, на якій сталася битва Давида з воїном філістимлян Голіафом. У приміщеннях палацу збереглися металеві, керамічні і кам'яні артефакти, включаючи єгипетські предмети розкоші.
Склад розташований у північній частині міста, його площа дорівнює 90 кв. метрів. До нього привозилися зібрані податі, в основному сільськогосподарська продукція. У приміщенні знайдені численні керамічні глечики, ручки яких розташовані поруч з шийкою, як було прийнято у Іудеї.
Знайдені будови говорять про те, що в той час Іудея була сильною державою, у стратегічних місцях створювалися адміністративні центри. "Палац височить над містом, і з нього відкривається чудовий вид на околиці - від Середземного моря на заході і до Хевронського нагір'я на сході. Це ідеальне місце для системи сповіщення за допомогою багать", - зазначають керівники розкопок.
За словами вчених, місто було покинуто після поразки філістимлянами близько 980 року до нашої ери, а через півтори тисячі років на тому місці розташувалася візантійська ферма. Археологи сподіваються, що настільки важливе археологічне відкриття допоможе переконати владу Ізраїлю відмовитися від будівництва житлового району поруч із місцем розкопок і натомість створити національний парк.
Цар Давид був другим царем Ізраїлю і однією з найяскравіших біблійних фігур, він шанується віруючими всіх трьох монотеїстичних релігій - іудаїзму, християнства та ісламу. !zn