Українка здобула найпрестижнішу нагороду в галузі математики

Поділитися
Українка здобула найпрестижнішу нагороду в галузі математики Марина В'язовська здобула медаль Філдса © Nauka.ua
Марина В'язовська – друга жінка в історії, яка здобула медаль Філдса.

Українка Марина В'язовська здобула медаль Філдса – найпрестижнішу нагороду в галузі математики. Як повідомляє Nauka.ua, нагороду присудили за вирішення завдання щодо пакування куль у восьмивимірному просторі.

В'язовська довела, що решітка Е₈ є найщільнішим способом пакування однакових сфер у восьми вимірах, а також внесла рішення пов'язаних задач та задач з інтерполяції в аналізі Фур'є. Нагороду вручили на Міжнародному математичному конгресі у Гельсінкі.

Пошук найбільш щільного пакування однакових куль у заданому просторі є давнім математичним завданням. Але до 2016 року рішення було відоме лише для дво- та тривимірного простору. В'язівська змогла довести, що для восьмивимірного простору решітка Е₈ є найщільнішим пакуванням.

Пізніше спільно з Генрі Коном, Абінавом Кумаром, Стівеном Міллером, Данилом Радченком В'язовська знайшла рішення і для 24-мірного простору.

Математикиня стала другою представницею України після Володимира Дрінфельда та другою жінкою в історії премії після іранської математикині Мар'ям Мірзахані. Для В'язівської медаль Філдса – це вже дев'ята міжнародна нагорода за її працю.

Крім того, цього року нагороду також отримали Х'юго Думініл-Копен за «вирішення давніх проблем імовірнісної теорії фазових переходів у статистичній фізиці, особливо у вимірах три та чотири», Джун Ха за «перенесення ідей теорії Годжа до комбінаторики, доказ гіпотези Доулінга-Вілсона для геометричних ґраток, доказ гіпотези Герона-Рота-Велша для матроїдів, розвиток теорії поліномів Лоренца та доказ гіпотези Мейсона», Джеймс Мейнард за «внесок в аналітичну теорію чисел, який навів структури простих чисел і в діофантовому наближенні».

Медаль Філдса раз на чотири роки вручають математикам у віці 40 років за визначні досягнення у науці.

Докладніше про роботу В'язовської та її значення читайте у матеріалі Ірини Єгорченко «Як упаковати кулі. Робота українського математика стала світовою сенсацією» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі