У Великій тихоокеанській сміттєвій плямі оселилися морські організми

Поділитися
У Великій тихоокеанській сміттєвій плямі оселилися морські організми Велика сміттєва пляма привабила морські організми © 24tv.ua
Скупчення сміття дозволило прибережним тваринам отримати доступ до відкритого моря.

Вчені зі Смітсонівського центру екологічних досліджень (SERC) заявили про те, що морські мікроорганізми почали заселяти Велику тихоокеанську сміттєву пляму. Як повідомляє Naked science, скупчення пластику дозволило прибережним тваринам отримати доступ до відкритого моря, яке раніше було недоступне для них.

Площа Великої сміттєвої плями оцінюється більш ніж у півтора мільйона квадратних кілометрів – у кілька разів більше за територію Франції. Тут накопичилося близько 80 тисяч тонн пластику. Пластик швидко розпадається на мікроскопічні фрагменти, які практично неможливо побачити з боку, але які загрожують організмам.

Тепер учені з'ясували, що ця пляма потроху заселяється життям. Вчені називають це життя неопелагічним – існуючим в товщі води, яка була сильно модифікована людиною. Вперше на нього звернули увагу близько 10 років тому, коли цунамі викинуло на морський берег безліч пластикового сміття, на якому виявили кількасот різних мікроорганізмів.

У 2020 році екоактивісти з Ocean Voyages Institute зібрали більше 100 тонн сміття з Великої тихоокеанської плями та передали безліч зразків ученим із SERC. Біологи виявили, що деякі види організмів, включаючи ракоподібних морських жолудів, гідроїдів та актиній, не просто живуть на пластику, а й процвітають. Дослідники називають це «зсувом парадигми» у морській біології. Вони відзначають, що досі відкритий океан залишався недоступним для прибережних організмів.

Сміттєва пляма створила в океані нову екологічну нішу, яка підходить для прибережних організмів, які потребують плаваючих об'єктів для прикріплення та їжі. Наразі вчені не знають, як ці організми туди потрапили. Можливо, тварини були принесені разом зі сміттям, а можливо, воно привабило їх з інших куточків океану. Невідомо також, як їхня присутність вплине на інших жителів океану, які не звикли до такого сусідства.

Крім того, великі простори океану перестають бути бар'єром для розселення різних прибережних організмів, посилюючи проблему поширення інвазивних видів. Всі ці питання потребують серйозного вивчення, адже проблема накопичення сміття в океані лише посилюється, і, за оцінками вчених, до 2050 року у Світовому океані плаватиме понад 25 мільярдів тонн пластику.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Англії та Австралії заявили про те, що морські черепахи опинилися в «еволюційній пастці» через пластикове забруднення океану. Молоді особини відпливають далеко у відкрите море, де їм не загрожують хижаки, але там накопичується відходи, які потрапляють в організми черепах, загрожуючи виживанню цілих популяцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі