Морські черепахи потрапили в «еволюційну пастку» через пластикове забруднення

Поділитися
Морські черепахи потрапили в «еволюційну пастку» через пластикове забруднення Черепахи стають жертвами пластикового забруднення © Troy Mayne, WWF
У відкритому морі черепахам не страшні хижаки, але там скупчуються пластикові відходи.

Вчені з Англії та Австралії заявили про те, що морські черепахи опинилися в «еволюційній пастці» через пластикове забруднення океану. Молоді особини запливають далеко у відкрите море, де їм не загрожують хижаки, але там накопичується відходи, які потрапляють в організми черепах, загрожуючи виживанню цілих популяцій, повідомляє Naked science.

Морські черепахи з'являються на світ у піску пляжів, а вилупившись відразу перебираються в воду. Тут природних хижаків, які загрожують їм, набагато менше, що дозволяє молодим особинам вирости й зміцніти. Весь цей час вони плавають на поверхні, слідуючи за течіями і залишаючись в відносній безпеці.

Але ця еволюційна адаптація стає для морських черепах пасткою. Як і визначення статі, яке залежить від температури і все частіше дає збої через глобальне потепління. Морські течії переносять велику кількість відходів, які незворотньо потрапляють в організм тварин разом з морською їжею.

У ході дослідження вчені вивчили черепах, які виловили в Тихому та Індійському океані. І в тих, і в інших виявили велику кількість пластику.

«Дієта молодих морських черепах не спеціалізована, вони харчуються всім підряд, включаючи, як ми з'ясували, пластик. Поки ми не знаємо в точності, який вплив це на них чинить, однак будь-які порушення на ранніх стадіях життя можуть мати величезний вплив на всю популяцію», - заявила одна з авторів роботи Емілі Дункан.

Вчені дослідили 121 черепаху, серед яких були як новонароджені, так і ті, хто досяг довжини в 50 сантиметрів. Серед них були представники п'яти з семи існуючих сьогодні видів морських черепах: бісси, а також зелені, головаті, оливкові і пласкоспинні черепахи. Пластик частіше зустрічався у тварин з Тихоокеанського узбережжя, виявляючись більш ніж у 80% черепах деяких видів. В Індійському океані ці цифри виявилися нижчими, досягаючи 28% (у пласкоспинних черепах).

Варто зазначити, що пластик не знайшли у жоднієї з головастих черепах. Це може бути пов'язано з малим розміром вибірки, оскільки вченим вдалося дослідити лише сім особин цього виду. Більш того, сміття в Тихому океані відрізнялося від сміття в Індійському. У першому випадку сміття частіше включало тверді пластикові частинки, відходи доволі різноманітного походження. В Індійському ж частіше зустрічають пластикові нитки, які можуть бути залишками рибальських сіток.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені заявили про те, що слідом за бронзовою і залізною добою на Землі настала пластикова доба. Частинки пластика почали відкладатися в скам'янілостях, що свідчить про наростання його виробництва з 1945 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі