Есе "Ми одні у Всесвіті?" знайдено в запасниках Національного музею Вінстона Черчілля в США. Нещодавно призначений директор музею Тімоті Райлі передав копію замітки ізраїльському астрофізику Маріо Лівіо, який описав її в статті, що вийшла в останньому номері журналу Nature, повідомляє "Російська служба Бі-бі-сі".
Черчілль написав перший варіант есе про можливості позаземного життя в 1939 році, напередодні Другої світової війни, однак описує цілком сучасне визначення зони можливого зародження життя на планетах, де підтримується оптимальний температурний режим. Есе політик також доповнив після війни.
"Одного разу, навіть не дуже віддалений час, можна буде подорожувати не тільки до Місяця, але і до Венери з Марсом", - зауважує він.
Саме Венеру Вінстона Черчілля називає одним з місць у Сонячній системі, де можливе життя - якраз з цією тезою не погодилися б сучасні астрономи, які вважають більш перспективними супутники Юпітера і Сатурна з твердою поверхнею. Але ці знання були отримані вченими вже після смерті Черчілля.
Як повідомлялося, голова компаній SpaceX і Tesla Ілон Маск заявив про те, що перша ракета з екіпажем на борту буде відправлена на Марс в 2024 році, відправити перший корабель на Марс компанія планує у 2018 році.
NASA планує здійснити пілотований політ до Червоної планети до 2030 року.
20 грудня вчені з Північної Дакоти провели випробування прототипів скафандрів, які планувалося використовувати під час висадки на Марс.
Космічний центр NASA розробив два прототипи скафандрів, розроблені для роботи в умовах низької гравітації і невагомості. Скафандри пройшли випробування в умовах американської пустелі, а потім їх перевірка була проведена на симуляторі у Флориді.
Раніше фахівці NASA провели випробування нових теплових екранів для космічних кораблів, які дозволять захистити корабель від спеки під час занурення в атмосферу планети і зробити уповільнення на необхідній висоті під час висадки на Марс.