Раніше NASA оголосило конкурс проектів, які дозволять захистити колонізаторів на час перебування на поверхні Червоної планети. Одна з пропозицій передбачала будівництво підземного житла. Разом з тим, будівництво подібних конструкцій було б занадто довгим і вимагало б транспортування на Марс важких роботів.
Тепер же дослідники запропонували інший варіант, який передбачає будівництво на поверхні Червоної планети відносно легкої конструкції тороїдальної форми, покритої тонким шаром льоду.
За словами розробників, матеріали, з яких буде створена конструкція, мають високий коефіцієнтом пропускання і стійкі до пилових бур. Товщина ж оболонки льоду буде підлаштовуватися під потреби природного освітлення. Сама ж оболонка буде відновлюваною: вода для неї може вилучатись з-під поверхні планети.
В реальних умовах заповнення оболонки водою могло б бути здійснено роботами заздалегідь. У свою чергу, при швидкості вилучення в один метр кубічний води в день заповнення пішло б 400 діб. Надлишок сировини дозволить розширити внутрішню площу споруди, а регуляція температури може здійснюватися за допомогою шару вуглекислого газу між стінками будівлі.
Раніше голова компаній SpaceX і Tesla Ілон Маск заявив про те, що перша ракета з екіпажем на борту буде відправлена на Марс в 2024 році, відправити перший корабель на Марс компанія планує у 2018 році.
NASA планує здійснити пілотований політ до Червоної планети до 2030 року.
20 грудня вчені з Північної Дакоти провели випробування прототипів скафандрів, які планувалося використовувати під час висадки на Марс.
Космічний центр NASA розробив два прототипи скафандрів, розроблені для роботи в умовах низької гравітації і невагомості. Скафандри пройшли випробування в умовах американської пустелі, а потім їх перевірка була проведена на симуляторі у Флориді.
Раніше фахівці NASA провели випробування нових теплових екранів для космічних кораблів, які дозволять захистити корабель від спеки під час занурення в атмосферу планети і зробити уповільнення на необхідній висоті під час висадки на Марс.