У скам'янілих останках стародавньої водорості зберігся хлорофіл

Поділитися
У скам'янілих останках стародавньої водорості зберігся хлорофіл У скам'янілих клітинах водорості знайшли хлорофіл © Naked Science
Вік водорості оцінюється у мільярд років.

Міжнародна група вчених змогла виділити хлорофіл зі скам'янілих останків водорості, вік яких оцінюється в мільярд років. Це одна з найдавніших відомих багатоклітинних водоростей, повідомляє Naked science.

Скам'янілість Arctacellularia tetragonala була виявлена в Демократичній республіці Конго.

"Нам вдалося знайти продукти розпаду хлорофілу, з чого випливає, що Arctacellularia tetragonala була фототрофним еукаріотичним організмом, однією з найдавніших багатоклітинних водоростей, природа якої не викликає сумнівів", - заявила провідний автор дослідження Марі Катрін Сфорна.

Щоб помітити сліди хлорофілу, вчені використали складні фізичні методи, що ґрунтуються на флуоресценції та поглинанні синхротронного рентгенівського випромінювання. Хлорофіли – це ціла група пігментів, яскраво забарвлених речовин. Вони необхідні фототрофним організмам, щоб використовувати енергію сонячного світла та синтезувати органічні сполуки.

Продукти розпаду хлорофілу, звані геопорфірини, що містяться в давніх гірських породах, знаходили і раніше. Але у разі нової знахідки вони містяться безпосередньо всередині колись живих тканин багатоклітинного організму Arctacellularia tetragonala. Він входить до найдавніших відомих водоростей.

Відкриття дозволяє реконструювати хід еволюції, яка відбувалася задовго до виникнення більшості сучасних форм життя, а також проливає світло на зміни умов стародавньої Землі та їхні причини. Саме фототрофи спричинили перетворення стародавньої планети. Як побічний продукт фотосинтезу вони, як правило, виділяють кисень. Нагромадження цього газу змінило вигляд Землі і, зокрема, уможливило виникнення захисного озонового шару.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше палеонтологи з Китаю та Великої Британії виявили найдавнішу тварину, яка обрала стратегію захисту, схожу на раків-пустельників. Червоподібні істоти селилися у раковинах ще 500 мільйонів років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі