Палеонтологи розповіли про першу тварину-«самітника»

Поділитися
Палеонтологи розповіли про першу тварину-«самітника» Істота шукала мушлі молюсків і ховалась у них © Zhang Xiguang, Yunnan University
Червоподібні тварини почали селитися у порожніх мушлях ще мільйони років тому.

Палеонтологи з Китаю та Великої Британії виявили найдавнішу тварину, яка обрала стратегію захисту, схожу на раків-самітників. Червоподібні істоти селилися в мушлі ще 500 мільйонів років тому, повідомляє Naked science.

Раки-самітники використовують раковини черевоногих молюсків в якості притулку від небезпек. На сьогоднішній день відомо кілька сотень видів ракоподібних та кілька видів хробаків, які використовують схожу стратегію. Нова червоподібна тварина стала першим прикладом подібної поведінки.

Чотири зразки збереглися в осадових породах, що скупчилися на дні древнього моря та опинилися на території китайської провінції Юньнань. Вивчивши їх, вчені знайшли сліди конічних раковин, які, швидше за все, були залишені хіолітами - групою безхребетних, близьких молюскам. Такі раковини широко зустрічаються в кембрійських покладах, але цього разу вони поєднуються з останками інших стародавніх тварин - приапулід.

Ці червоподібні безхребетні й сьогодні мешкають на дні океану у приполярних широтах. Їх назвали на честь давньогрецького бога Приапа, який уособлював «чоловічу силу». Приапуліди харчуються мертвою органікою і водоростями і ведуть спосіб життя вже сотні мільйонів років: вважається, що з'явилися вони ще під час Кембрійського вибуху, близько 540 мільйонів років тому, коли виникла більшість типів сучасних тварин. До нашого часу дійшло близько 20 видів приапулідів.

Знайдені скам'янілості вчені віднесли до роду Eximipriapulus. Жодного зразка приапуліди окремо від мушлі виявлено не було, тому дослідники вважають, що істоти не просто ховалися в них, а використовували як постійний притулок. Форма та розмір істот відповідає їхнім мушлям, що свідчить про те, що вони обирали раковини «під себе». Досі вчені не знали про приклади такої поведінки у приапулід, і про жодний приклад такої давнини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Нанкінського інституту геології та палеонтології виявили у селищі Сюшань на півдні Китаю скам'янілості найдавнішого морського скорпіона, який жив на Землі 435 мільйонів років тому. Це перший ракоскорпіон з суперконтиненту Гондвана.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі