У Росії знайшли найдавнішу у світі рукотворну греблю

Поділитися
У Росії знайшли найдавнішу у світі рукотворну греблю Знайденій греблі більше 10 тисяч років
У Краснодарському краї російські спелеологи в одній із печер знайшли унікальну рукотворну дамбу, вік якої складає близько десяти тисячі років. Вченим знадобиться не один рік для її вивчення.

В одній із печер Краснодарського краю експедиція Російського географічного товариства виявила найдавнішу у світі греблю. Згідно з першим висновками вчених, вік знахідки - більше десяти тисяч років.

Завершилася експедиція спелеологів на хребет Скірд. Вже не вперше кубанські вчені досліджують печери Трю-44, або "Плотинна". Там було виявлено унікальні глиняні насипи. Вчені впевнено заявляють, що ці дамби - рукотворні греблі стародавніх людей.

У печері було вилучено проби ґрунту, і в Геологічному інституті РАН було зроблено аналізи, які підтвердили припущення вчених про те, що вони штучні. За словами спелеологів, дана знахідка свідчить про те, що на території Мостівського району є єдині у світі стародавні гідротехнічні споруди.

Дослідження у Кавказькому заповіднику почалися ще у кінці 70-х років, а у 1981 році вчені виявили більше двох десятків печер. Одна з печер з порядковим номером 44 вже тоді виявилася особливою. У ній вчені виявили керамічний посуд, зроблений ще до винаходу гончарного кола. Протягом 15-ти років спелеологи обстежили печеру, не підозрюючи, що у них під ногами лежить культурний пласт давньої цивілізації.

У 1996 році сочинський вчений Олександр Старих першим замислився про природу глиняних насипів у печері. Надалі стало зрозуміло, що багато тисяч років тому греблі дійсно будували люди. Вони повинні були накопичувати воду, яка сочилася по стінах печери. "Вік гребель важко визначити, потрібні додаткові дослідження. Але, імовірно, їм близько 10 тисяч років. Тобто, це настільки древні греблі, що, мабуть, вони єдині у світі та на території Краснодарського і Мостівського районів", - упевнений він.

На основі досліджень вчені висунули гіпотезу: в кінці епохи неоліту стародавні мисливці облюбували ці місця для полювання. В одній із печер вони знайшли воду і побудували дамби, які дозволяли накопичувати її в доступному й безпечному місці.

Унікальну печеру вже не називають так, як раніше - Трю-44. Тепер замість порядкового номера вона отримала ім'я - "Плотинна". Її похмурі склепіння приховують тисячолітні таємниці. Вченим знадобиться не один рік для того, що б зрозуміти, що ще пам'ятає стародавня печера. !zn

Читайте також:

Британські археологи встановили дату царювання першого фараона Єгипту

У Криму археологи виявили шолом віком у дві тисячі років

Археологи виявили в Гватемалі древню статую майя

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі