Росспоживнагляд заявив про те, що імунологічна ефективність вакцини проти коронавірусу «ЕпіВакКрона» становить 100%. До таких висновків вчені прийшли за результатами двох фаз клінічних випробувань вакцини, у другій з яких взяли участь 86 добровольців, повідомляє «Интерфакс».
"Ефективність вакцини складається з її імунологічної ефективності та профілактичної ефективності. За результатами 1-2-й фаз клінічних досліджень, імунологічна ефективність вакцини "ЕпіВакКорона" становить 100%", - заявили в прес-службі відомства.
Відзначається, що перша фаза клінічних випробувань вакцини проходила в липні-вересні. У другій фазі взяли участь 86 осіб. 43 з них отримали вакцину, а 43 - плацебо. Всі добровольці, що отримали вакцину, відчували себе добре, лише у двох з них відзначалася болючість в місці уколу, яка пройшла в протягом двох діб.
13 жовтня вакцина «ЕпіВакКорона» отримала реєстраційне свідоцтво, а в листопаді почалися потреєстраційні дослідження. У них беруть участь 150 добровольців старше 60 років і 3000 добровольців старше 18 років. Результати цих випробувань ще не представлені.
«ЕпіВакКорона» - це друга вакцина, яку розробили в Росії. Першою вакциною була «Супутник V» від московського центру імені Гамалії, зареєстрована в серпні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Росія першою в світі заявила про реєстрацію вакцини від коронавірусу в серпні. Однак тоді вчені з усього світу засудили сертифікацію вакцини, розробленої центром Гамалеї, оскільки вона є недоречною і передчасною. Вакцина не пройшла випробування, які переконливо показують, що вона безпечна та ефективна для великих груп людей. Реєстрація вакцини викликала подив і протести навіть у самій Росії.
Ба більше, троє медиків, які першими із 42 колег в Алтайському краї отримали вакцину «Спутнік V», захворіли на ковід. Згідно з грудневим опитуванням «Левада-центру», 58% росіян не готові зробити щеплення вакциною «Спутнік V».
За даними РФПІ, російська вакцина зареєстрована в Сербії, Аргентині, Білорусі, Болівії, Алжирі, Палестині, Венесуелі та Парагваї. Виходу на ринок Європи російський препарат не має.
Бразилія відмовилася від прискореної реєстрації вакцини «Супутник V». Національне агентство з санітарного нагляду країни мотивувало відмову тим, що в запиті не було необхідного мінімуму даних: докладних відомостей про третю фазу клінічних випробувань препарату і відповідей на питання, пов'язані з його виробництвом.