Археолог Лукаш Щепанськи з Острудского музею в Польщі заявив про виявлення скарбу каролінських динаріїв. За словами вченого, скарб є унікальним для цієї частини Європи, повідомляє «Новое время».
Знахідка складається з 118 монет і їхніх фрагментів. Так, вчені знайшли динарії імператора Людовика Благочестивого (814-840 роки) і обол короля Карла Лисого (840-877) з династії Каролінгів. Монети знайшли під час дослідження археологічної пам'ятки.
За словами Щепанськи, виявлення скарбу часів Каролінгів в цьому регіоні є чимось унікальним, що важко інтерпретувати. До цього вчені виявляли лише поодинокі монети того періоду, які були викарбувані в монетних дворах Західної Європи, для торгів в основному використовували арабські монети.
«Функціонування поселення в Трусо і пов'язана з цим діяльність вікінгів в даний час є найбільш явним ключем до розгадки, який може вказувати на те, як скарби досягли території стародавньої Пруссії. У IX столітті ми помічаємо явне посилення загрози, яка походить від вікінгів. Наприклад, Париж обложений в 845 році. У той же час скандинави активізують торгівлю в Прибалтиці», - сказав Щепаньски.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені заявили про те, що жителі Європи бронзової доби використовували в якості валюти кільця і леза сокир. Ймовірно, що подібні об'єкти стандартизували за вагою та розміром.