Антимонопольне відомство має намір заборонити без попередньої згоди користувача систематизувати отримані з різних джерел дані, наприклад, з меседжер-повідомлень Whatsapp і фотоплатформи Instagram. Аналогічні обмеження будуть накладатися й на інші Facebook-додатки, розміщені на сторінках інших компаній, повідомляє DW.
Вважається, що відомство намагається змінити бізнес-модель компанії Facebook, яка користується своїм монопольним становищем, а зовсім не вибити з неї величезні суми штрафів за порушення антимонопольного законодавства. Передбачається, що Facebook-служби Whatsapp або Instagram зможуть збирати і обробляти дані користувачів тільки за їх згоди.
У компанії Facebook вже відреагували на таке рішення німецького антимонопольного відомства та мають намір з ним судитися.
Поки що рішення антимонопольного відомства не вступило в силу.
Нагадаємо, в Канаді почалося розслідування у зв'язку з можливим зловживанням персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica. Згідно із заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток "This is your digital life", яке просило у вас дозвіл на доступ до особистої інформації. Пізніше зібрані таким чином дані 270 тисяч користувачів були передані третім особам.
Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі і некоректно скористалася особистими даними користувачів
Детальніше про скандал, який вибухнув навколо Facebook і привів до великих фінансових і репутаційних втрат компанії, читайте в матеріалі ZN.UA "Скандал навколо Facebook: що відомо на даний момент".