Якщо завтра закон Євросоюзу, який не дозволяє компаніям збирати дані про людей онлайн без їхньої згоди, вступить в силу, майже 1,9 мільярда користувачів Facebook по всьому світу потраплять під його захист. Але соцмережа намагається запровадити зміни, які зроблять цю цифру меншою, повідомляє Reuters.
На користувачів Facebook за межами США і Канади, знають вони про це чи ні, наразі розповсюджуються правила користування послугами, які погодила міжнародна штаб-квартира компанії в Ірландії. Наступного місяця соцмережа змінить цю ситуацію, лишивши під протекцією європейських законів тільки європейців. Це означає, що 1,5 мільярда користувачів з Африки, Азії, Австралії і Латинської Америки не будуть захищені законом Євросоюзу про регуляцію захисту даних, який набуде чинності 25 травня.
Він дозволить європейським регуляторам штрафувати компанії за збір чи використання особистих даних людей без їхньої згоди. Facebook намагається зменшити вплив цього закону для себе. Європейський закон дозволяє стягувати до 4% від глобального доходу, що у випадку Facebook дорівнює мільярдам доларів.
Нагадаємо, що у Європарламенті хочуть розпитати Цукерберга про використання даних Facebook під час референдуму про Brexit. Також засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі nf некоректно скористалася особистими даними користувачів.
Детальніше про скандал, який вибухнув навколо Facebook і став причиною великих фінансових і репутаційних втрат компанії, що належить Марку Цукербергу, читайте в матеріалі DT.UA "Скандал навколо Facebook: що відомо на даний момент".