Археологи виявили в Нідерландах святилище віком 4000 років, яке було збудовано з ровів і курганів. Вчені вважають, що воно могло виконувати таку саму роль, як і англійський Стоунхендж, повідомляє Reuters.
Вченим також вдалося знайти ритуальні підношення, у тому числі скелети тварин, людські черепи та цінності, наприклад, бронзовий наконечник списа. Вони були виявлені в місцях, де сонце проникало в отвори каміння.
«Найбільший насип служив сонячним календарем, подібно до знаменитих каменів Стоунхенджа в Англії. Це святилище, мабуть, було дуже важливим місцем, де люди відстежували особливі дні в році, здійснювали ритуали та ховали своїх померлих. Ряди жердин стояли вздовж доріжок, які використовуються для процесій», — йдеться у заяві муніципалітету Тіля, міста приблизно за 70 кілометрів на схід від Роттердама, де проводилися розкопки.
Під час розкопок у 2017 році археологи також знайшли кілька поховань, в одному з яких лежала жінка, похована разом зі скляними намистами з Месопотамії. Це найстаріша намистина, знайдена на території Нідерландів. Вона також показує, що місцеві жителі контактували з людьми, які мешкали на відстані 5000 кілометрів від них.
Раніше археологи виявили на березі Дніпра кераміку, вік якої оцінюється у три тисячі років. У минулому тут розташовувалося поселення давніх слов'ян.