Археологи знайшли статую бога смерті майя цивілізації

Поділитися
Археологи знайшли статую бога смерті майя цивілізації Фігурка зображує бога смерті майя © INAH
Вона була виготовлена у 200-600 роках.

Археологи з мексиканського Національного інституту антропології та історії (INAH) виявили у штаті Кампече статую бога війни цивілізації майя. Як повідомляє Heritage Daily, скульптура датується класичним періодом, 200-600 роками нашої ери.

Відкриття було зроблено під час робіт із будівництва залізниці неподалік села Конхуас. Вона знаходиться в безпосередній близькості від руїн Баламку, храмового комплексу майя, в якому розташовується один з найбільших ліпних фризів цієї цивілізації, що збереглися.

Статуя була виліплена з вапняку і, мабуть, зображує Цизіна, якого також називали Кисином, бога смерті майя, чиє ім'я, як вважають, означає «смердючий». Згідно з міфом Лакандона, коли людина вмирає, Цизін спалює душу своїх роті та анусі, поки душа не перетвориться на ніщо.

Висота статуї складає 25 сантиметрів, вона зображує божество, яке сидить, з прямостоящим черепом таблитчастим обличчям з кільцем в носі і маскою на обличчі. "Це фігура з різкими рисами обличчя, яка нагадує похоронні мотиви і може бути пов'язана з божеством смерті", - йдеться у заяві INAH.

Під час розкопок на цій ділянці будівництва дороги вчені знайшли також 21 960 нерухомих об'єктів, що охоронятимуться, а також 72 480 керамічних черепків, 64 людські поховання та 227 пов'язаних з ними природних об'єктів зі слідами людських поселень.

У квітні 2023 року археологи INAH також оголосили про виявлення статуї Кавіїла бога блискавки майя, який також був пов'язаний зі зміями, родючістю та кукурудзою. Хоча зображення Кавіїла можна знайти на рельєфах майя, а також у кодексах Дрездена та майя в Мексиці, раніше було виявлено лише три статуї Кавіїла, всі з яких походять з міста Тікаль у Гватемалі.

Раніше археологи виявили у культовому місці майя Чичен-Іца на півдні Мексики кам'яний диск, який описував традиційну гру з м'ячем. Вважається, що цей вид спорту, відомий як pelota («м'яч»), відігравав важливу роль у соціальному та політичному житті цивілізації майя. На думку археологів, знайдений артефакт описує матч, який було зіграно 1100 років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі