На конференції Future Is Now один із провідних інженерів NASA Адам Стенцлер озвучив декілька найбільш перспективних, на його думку, шляхів колонізації планет, пише журнал "Популярна механіка".
Йдеться про те, щоб відправляти у космос не людей (існуючий рівень розвитку технологій поки не дозволяє серйозно планувати такі експедиції), а бактерії, які, як підтверджують останні дослідження, можуть виживати в космічних умовах на шляху від Землі до Марса. Це дозволяє припустити, що вони здатні переносити і більш довгі подорожі в умовах глибокого космосу.
Стенцлер пропонує впроваджувати у клітини бактерій сегменти людської ДНК, а після прибуття до місця призначення "друкувати" людей на основі наявного на обраній планеті матеріалу. Дослідники припускають, що подальші роботи в галузі генетики і клонування коли-небудь дозволять здійснити цей сміливий задум. Стенцлер впевнений, що ця ідея виглядає більш реальною, ніж інші, бо не суперечить базовим законам фізики.
Фактично мова йде про керовану панспермію (поява життя на планетах в результаті занесення з космічного простору так званих "зародків життя"). Згідно з однією з теорій, саме таким чином життя зародилося на Землі.
Незважаючи на всю фантастичність ідеї, її автори впевнені в тому, що її коли-небудь може бути реалізовано, хоча на це можуть піти сотні або навіть тисячі років. "Людство дізналося про існування ДНК всього 50 років тому, а через п'ять тисяч років ми будемо вважати ДНК такою ж простою річчю, як шматок пирога", - зазначив Стенцлер.
Раніше зі схожою ідеєю виступили дослідники з Гарвардської медичної школи Джордж Черч і Гарі Равкун, які також вважають можливою доставку елементів людської ДНК на інші планети за допомогою стійких бактерій. !zn
Читайте також:
У другий тур проекту з колонізації Марса пройшли 10 українців
Американці віддають перевагу Обамі в якості захисника від інопланетян
Більше 200 тисяч людей хочуть назавжди покинути Землю і заснувати колонію на Марсі