Понад 200 тисяч людей хочуть назавжди покинути Землю і заснувати колонію на Марсі

Поділитися
Понад 200 тисяч людей хочуть назавжди покинути Землю і заснувати колонію на Марсі Понад 200 тисяч людей хочуть назавжди покинути Землю і заснувати колонію на Марсі © Mars One
Заявки подали охочі з більш ніж 140 країн. Лідером за кількістю охочих покинути Землю виявилися США - число поданих американцями заявок склало 24% від загальної кількості.

Автори амбітного проекту Mars One, метою якого є колонізація Марса, отримали понад 200 тисяч заявок від добровольців, охочих стати першими поселенцями планети. Про це повідомив співзасновник і генеральний директор проекту Бас Ленсдорп.

На сайті проекту уточнюють, що заявки подали 202 586 осіб з більш ніж 140 країн. Лідером за кількістю охочих покинути Землю виявилися США - число поданих американцями заявок склало 24% від загальної кількості.

Також знайшлося чимало охочих колонізувати Марс в Індії (10%), Китаї (6%), Бразилії (5%), Великобританії (4%), Канаді (4%), Мексиці (4%), Філіппінах (2%), Іспанії (2%), Колумбії (2%), Аргентині (2%), Австралії (1%), Франції (1%), Туреччині (1%), Чилі (1%), Україні (1%), Перу (1%), Німеччині (1%), Італії (1%) та Польщі (1%).

В даний час прийом заявок закінчено. До кінця цього року із загального числа добровольців організатори місії відберуть тих, хто пройде у другий тур. До 2015 року з них створять від шести до десяти команд - по чотири людини в кожній. Далі протягом ще декількох років всі майбутні "марсіани" пройдуть спеціальну програму навчання, після чого буде обрано лише чотирьох добровольців, які й вирушать першими підкорювати Марс. Щоправда, прийнявши таке рішення, їм доведеться звикнути до думки про те, що повернутися назад на Землю вони вже не зможуть - технологій, які дозволили б це зробити, просто не існує.

Спочатку передбачалося, що перші поселенці зможуть відправитися на Марс у 2023 році. Проте пізніше дату відправки перенесли на 2025 рік. Очікується, що відправка на Червону планету перших чотирьох осіб коштуватиме шість мільярдів доларів. Оскільки Mars One некомерційний проект, організатори очікують, що частину фінансування місії візьмуть на себе спонсори та ділові партнери. Точна сума пожертвувань не афішується, однак, за словами Ленсдорпа, в даний час вона становить понад 200 тисяч доларів.

Ленсдорп також повідомив, що посадковий апарат буде засновано на конструкції зонда Американського аерокосмічного агентства (NASA) Phoenix, що у 2008 році здійснив успішну посадку на Марс і, зокрема, вперше взяв проби води. Контракт на розробку зонда отримала американська компанія Lockheed Martin. Що стосується орбітального апарату для місії, то його створенням займеться британська Surrey Satellite Technology Ltd.

Між тим, учені вважають, що колонізатори Марса можуть зіштовхнутися з істотними труднощами. Так, за їхніми даними, дослідження радіаційного фону червоної планети показало, що за 360 днів польоту до Марса і назад та 500 днів перебування на ньому людина отримає дозу опромінення, яку можна порівняти з тією, що отримують астронавти за всю свою кар'єру, йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Science. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі