Наголошується, що першій дитині поставили діагноз через 30 годин після народження, до того моменту вже було ясно, що її мати хвора. Після підтвердження діагнозу, немовля перевели в дитячу спеціалізовану лікарню для лікування пневмонії. На даний момент його стан не викликає побоювань, у нього немає температури, але аналізи показують порушення функцій легень і печінки.
У другому випадку діагноз 22 січня поставили няні, через чотири дні коронавірус виявили у матері, а потім у дитини, якій на той момент було два тижні. Хто захворів першим, поки невідомо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Станом на 5 лютого підтверджені 24 536 випадків захворювання в 31 провінції, муніципалітетах і автономних районах Китаю, померли 536 людей, одужали – 911. Різке зростання кількості жертв коронавірусу розпочалося у п'ятницю, 31 січня – відтоді померли майже 100 хворих, першу смерть від коронавірусу було зафіксовано за межами Китаю.
За межами Китаю потенційно смертельний вірус діагностований у 120 людей. В Україні жодного випадку захворювання поки що не зафіксовано. Дві групи українських вчених працюють над розробкою тест-систем що дозволять швидко виявляти збудника у слині людини.
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.
Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.
Влада КНР запровадила жорсткий карантин в Ухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю припинені.
Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".