У ДНК людей знайшли свідчення древньої епідемії коронавірусу

Поділитися
У ДНК людей знайшли свідчення древньої епідемії коронавірусу Коронавірус вже атакував населення Східної Азії 20 тисяч років тому © depositphotos/Irochka
Коронавірус вже атакував людство 20 тисяч років тому.

Вчені заявили про те, що 20 тисяч років тому в Східній Азії могла бушувати епідемія коронавірусу. Свідчення цього збереглися в ДНК сучасних жителів Китаю, Японії і В'єтнаму, повідомляє Science alert.

Зараз ми живемо в часи пандемії коронавірусу SARS-CoV-2. Але епідемії траплялися на Землі і раніше. Так, однією з найбільш відомих є епідемія іспанського грипу 1918-20 років, були також епідемії азіатського грипу 1957-58 років і гонконгського грипу 1968-69 років. Але історичні дані про спалахи захворювань, які викликають віруси, сягають тисяч років тому.

Під час древніх міграцій, коли наші предки розселялися за межами Африки, вони стикалися з новими патогенами. Як і інші зміни навколишнього середовища, такі патогени приводили до появи мутацій, які допомогли нашим предкам вижити. Такі адаптації можуть включати фізіологічні або імунологічні зміни, які посилюють опір вірусам або знижують шкоду хвороби для організму.

В ході нового дослідження вчені вирішили з'ясувати, чи залишили стародавні коронавіруси будь-які сліди в нашій популяції. Крім виявлення історичних спалахів коронавірусу, ця інформація може дати нове розуміння генетичної основи коронавірусної інфекції і того, як ці віруси викликають захворювання у сучасної людини.

Віруси - прості істоти, але їхня проста біологічна структура означає, що вони не можуть відтворюватися незалежно. Замість цього вони повинні вторгатися в клітини інших організмів і захоплювати їх молекулярні механізми. Це включає приєднання і взаємодію зі специфічними білками, які називаються вірусними взаємодіючими білками (VIP).

Проаналізувавши геном більше 2500 людей з 26 популяцій з усього світу, вчені виділили адаптації в 42 генах людини, які кодують VIP. Такі сигнали були присутні тільки в п'яти популяціях, всі з яких живуть у Східній Азії. Тобто, предки сучасних жителів Східної Азії вже стикалися з коронавірусами 25 тисяч років тому.

Подальші дослідження показали, що ці VIP-сигнали в першу чергу експресуються в легких, тканини яких найбільш схильні до негативного впливу COVID-19. Крім того, ці сигнали безпосередньо взаємодіють з вірусом SARS-CoV-2, який відповідальний за нинішню пандемію.

Інші незалежні дослідження також показали, що мутації в генах VIP можуть впливати на тяжкість симптомів COVID-19. Крім того, кілька генів VIP в даний час використовуються в якості мішеней для лікування COVID-19 або проходять з цією метою клінічні випробування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. 30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Нині точна причина виникнення пандемії залишається невідомою. У Британії нещодавно знову взялися за дослідження версії про витік з Вуханьского інституту вірусології. У ВООЗ цю версію не виключають, але вважають малоймовірною. Докладніше про те, куди ведуть сліди виникнення коронавірусної інфекції, читайте в статті Наталії Бутирської «Місія ускладненої дії» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі