Twitter оприлюднив дані майже чотирьох тисяч акаунтів російських та іранських тролів - ЗМІ

Поділитися
Twitter оприлюднив дані майже чотирьох тисяч акаунтів російських та іранських тролів - ЗМІ Twitter заявляє, що цей архів допоможе досліджувати та виявляти нові дезінформаційні кампанії © Pixabay
Разом із цим у загальний доступ виклали архів з 10 мільйонами твітів, створених тролями Кремля й Тегерана.

Соціальна мережа Twitter виклала у загальний доступ архів, що складається з 10 мільйонів твітів та інших матеріалів, які були створені тролями на службі російських та іранських спецслужб і використовувалися у дезінформаційних кампаніях в інтернеті, повідомляє Reuters.

Таким чином, адміністрація соцмережі оприлюднила інформацію щодо майже чотирьох тисяч акаунтів, які пов'язані як з Іраном, так і з відомою "фабрикою тролів" - російським "Агентством інтернет-досліджень", яка підозрюється у втручанні в американські президентські вибори та цілій низці інших дезінформаційних атак на західний сегмент інтернету.

Представники компанії аргументували своє рішення тим, що цей архів допоможе у подальших дослідженнях фейк-атак та дезінформаційних кампаній, що використовуються у соцмережах, а також у моніторингу та припиненні таких спроб впливу.

5 вересня генеральний директор Twitter Джек Дорсі і операційний директор Facebook Шеріл Сендберг постали перед Сенатом США, де дали свідчення щодо використання соціальних мереж для поширення політичної пропаганди і фейкових новин під час президентської кампанії в США 2016 року. У квітні 2018 року свідчення в Сенаті і Конгресі по цій справі вже дав засновник Facebook Марк Цукерберг.

Під час слухань представник Facebook Шеріл Сендберг визнала, що "фейкові новини" існують, однак спростувала чутки, що керівництво компанії знало про іноземне втручання у вибори-2016. Вона запевнила, що програмісти соціальної мережі закривають всі можливі лазівки для ворожих агентів впливу.

Гендиректор Twitter Джек Дорсі заявив, що сервіс для публічного обміну повідомленнями не є політично чи ідеологічно заангажованим, і створена саме для того, щоб висловитися могли всі бажаючі.

Відповідаючи на питання сенаторів топ-менеджери Facebook і Twitter представили своє бачення загроз в кіберпросторі, однак не змогли ні підтвердити, ні спростувати, що Росія втручалася у вибори 2016 року і вільно чи мимоволі допомогла Трампу стати президентом США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі