Facebook і Twitter розповіли в Сенаті про російське втручання у вибори президента США

Поділитися
Facebook і Twitter розповіли в Сенаті про російське втручання у вибори президента США У Сенаті США відбулися слухання щодо російського втручання у вибори президента США © ft.com
Представники IT-компаній Facebook і Twitter відповіли на запитання сенаторв щодо "фабрики тролів", "фейкових новин" і політичної реклами в Інтернеті.

Генеральний директор Twitter Джек Дорсі і операційний директор Facebook Шеріл Сендберг постали перед Сенатом США, де дали свідчення щодо використання соціальних мереж для поширення політичної пропаганди і фейкових новин під час президентської кампанії в США 2016 року. У квітні 2018 року свідчення в Сенаті і Конгресі щодо цієї ж справи дав засновник Facebook Марк Цукерберг.

Представників сенатського комітету з розвідки цікавило російське втручання у вибори, на яких переміг Дональд Трамп. Законодавці розслідують діяльність "фабрики тролів", створеної за вказівкою Кремля для поширення дезінформації та пропаганди в американському сегменті світової павутини.

Представники Google також були запрошені на слухання. IT-гігант погодився відправити до Сенату свого юриста Кента Волкера, однак там заявили, що це неприйнятно і захотіли присутності гендиректора Google Сундара Пічаї або співзасновника компанії Ларрі Пейджа. Топ-менеджери інтернет-пошуковика світу №1 проігнорували допит і відправили показання у письмовій формі. Їхня суть зводиться до того, що Google напружено працює над "виявленням і мінімізацією можливостей для маніпуляцій", і постійно вдосконалює свої сервіси.

Під час слухань представник Facebook Шеріл Сендберг визнала, що "фейкові новини" існують, однак спростувала чутки, що керівництво компанії знало про іноземне втручання у вибори-2016. Вона запевнила, що програмісти соціальної мережі закривають всі можливі шпаринки для ворожих агентів впливу.

Гендиректор Twitter Джек Дорсі заявив, що сервіс для публічного обміну повідомленнями не є політично чи ідеологічно заангажованим, і створений саме для того, щоб висловитися могли всі бажаючі.

Відповідаючи на питання сенаторів, топ-менеджери Facebook і Twitter представили своє бачення загроз у кіберпросторі, проте не змогли ані підтвердити, ані спростувати, що Росія втручалася у вибори 2016 року і допомогла Трампу стати президентом США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі