Воювати з хакерами і захищати кіберпростір США Трамп доручив Солярію - The National Interest

Поділитися
Воювати з хакерами і захищати кіберпростір США Трамп доручив Солярію - The National Interest Для посилення безпеки США у світовій мережі створено Комісію з кіберпростору "Солярій"
У Пентагоні нещодавно визнали, що США не готові до повномасштабної війни у світовій мережі. Щоб виправити це, Трамп використовує досвід свого попередника Ейзенхауера.

У 1953 році після смерті Йосипа Сталіна в США почалася перебудова зовнішньої політики, спрямована на стримування радянської експансії й агресії. Адміністрація президента Дуайта Ейзенхауера не могла миритися з тим, що у зовнішній політиці Сполучені Штати пливуть за течією і лише реагують на події, втративши роль активного гравця у відносинах з Кремлем, пише The National Interest.

Президент Ейзенхауер скликав три команди провідних вчених для аналізу і розробки різних національних стратегій протистояння "Совєтам". Їхньою метою було опрацювати і запропонувати керівництву конкретні кроки щодо СРСР і загрози поширення комунізму. Так з'явився проект "Солярій". Впродовж десятиліть саме він формував політику національної безпеки США.

Шістдесят п'ять років потому цей же проект служить шаблоном для вирішення нових завдань. Президент США Дональд Трамп нещодавно підписав Закон про національну оборону на 2019 рік (2019 National Defense Authorization Act), який передбачає видатки на військові потреби, а також повноваження осіб і організацій з управління обороною. Значна частина цього документа присвячена кібербезпеці. Для посилення безпеки США у "світовому павутинні" і формування стратегії поведінки Міноборони в цифровому світі вирішено створити Комісію з кіберпростору "Солярій" (Cyberspace Solarium Commission).

До комісії повинні увійти заступники голів національної розвідки, Міністерств оборони і внутрішньої безпеки, плюс ще десять людей, які обираються Конгресом. До повноважень комісії входить розгляд інцидентів, пов'язаних з кібератаками як на урядові установи, так і приватний бізнес. В якості потенційних супротивників у США розцінюють Китай, Росію, Іран, Північну Корею, а також різні злочинні і терористичні групи.

У даний час Конгрес доручив Комісії оцінити стратегії стримування та відбиття атак противника в кіберпросторі для захисту національної безпеки і економіки США, обсяг якої перевищує $ 19 трильйонів. Згідно з висновками, які містяться у нещодавньому дослідженні на замовлення Пентагону, Сполучені Штати "на роки відстають від своїх суперників в кіберпросторі", стратегія США "гальмує і обмежує сама себе", не маючи узгодженого підходу до стримування атак хакерів. Комісія "Солярій" саме і повинна запропонувати дієві шляхи просування вперед, щоб США перестали "пасти задніх".

У Вашингтоні не заперечують, що через розвиток технологій доведеться переглянути свої стратегії в галузі інформаційної безпеки, так само як зростання влучності ракет під час "холодної війни" призвела до переходу від стратегії контрнаступу до концепції протидії, від засипання "сліпими" бомбами населених пунктів - до ударів інтелектуальними ракетами по центрах військового управління.

У Міноборони США визнають, що на сьогодні держава не має монополії ані на знаряддя війни, ані на інструменти ведення кібервійни. Військові, які захищають Сполучені Штати і їхні інтереси в Мережі, перебувають у майже цілковитій залежності від приватних компаній - постачальників технологічних рішень у галузі оборони. Тобто державі необхідна тісна зв'язка з приватним сектором, інакше вона ризикує відстати від прогресу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі