Цукерберг відповів на звинувачення Facebook в гонитві за прибутком, яка шкодить інтересам користувачів

Поділитися
Цукерберг відповів на звинувачення Facebook в гонитві за прибутком, яка шкодить інтересам користувачів Facebook звинувачують у нехтуванні добробутом користувачів © Pixabay
Френсіс Хоген звинуватила компанію «в нанесенні шкоди дітям і ослабленні демократії»

Засновник Facebook Марк Цукерберг відповів на звинувачення, які висунула проти компанії колишня співробітниця Френсіс Хоген. Так, на своїй сторінці в соціальній мережі він написав, що «більшість висунутих звинувачень не відповідають дійсності».

37-річна Хоген виступила в Сенаті США 4 жовтня і заявила, що розроблені Facebook програми «шкодять дітям, сіють розбрат і послаблюють демократію». У минулому вона була менеджером з продуктів компанії, але пізніше перетворилася на одного з найбільш затятих її критиків.

Як зазначає ВВС, в одному з інтерв'ю Хоген також зізналася, що забрала з собою кілька внутрішніх документів Facebook і передала їх виданню Wall Street Journal. На підставі цих документів журналісти провели розслідування, яке показало, що соцмережа Instagram може шкодити дівчаткам-підліткам.

Виступ Хоген збігся за часом не тільки зі скандалом навколо результатів дослідження, опублікованих WSJ, а й глобальним збоєм в роботі соцмереж, який став наймасштабнішим за останній час.

Цукерберг прокоментував звинувачення, назвавши їх неправдою. «В основі цих звинувачень лежить ідея про те, що ми ставимо прибуток вище, ніж безпеку і добробут. Це неправда», - написав він. Бізнесмен також зазначив, що «ідея про те, що ми просуваємо додатки, які роблять людей злими, заради грошей, просто алогічна».

«Ми отримуємо гроші за рахунок реклами. Рекламодавці постійного відзначають, що не хочуть, щоб їхні оголошення з'являлися поруч з контентом, що викликає роздратування або є шкідливим. І я не знаю жодної технологічної компанії, яка мала намір б створювати продукти, які викликають у людей гнів або депресію», - написав Цукерберг.

Він також зупинився на звинуваченнях соцмережі в тому, що вона завдає шкоди дітям. За словами Цукерберга, необхідно просто змиритися з тим, що діти користуються сучасними технологіями, а Facebook витрачає багато часу на те, щоб досвід, який вони отримують при роботі в соцмережі, відповідав їхньому віку. Цукерберг також зазначив, що розробку спеціальної версії Instagram поставили на паузу, щоб провести подальші дослідження і упевнитися в тому, що цей проєкт буде корисним.

За словами Цукерберга, компанія продовжить проводити дослідження про вплив соціальних мереж на дітей і буде публікувати їх результати. Він також запевнив, що «Facebook піклується про безпеку, благополуччя і психічне здоров'я користувачів».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Глобальний збій в роботі Facebook, Instagram і WhatsApp виник близько 18:00 за Києвом 4 жовтня. Збій тривав близько шести годин. Журналіст The New York Times Райан Мак заявляв, що не працювали не тільки сервіси і додатки Facebook, але і його внутрішні інструменти та комунікаційні платформи, включаючи Workplace.

Цукерберг втратив майже сім мільярдів доларів через падіння акцій компанії, викликаних проблемами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі