Вчені змогли підтвердити, що галактики, які нещодавно виявив телескоп «Джеймс Вебб», є найдальшими та найдавнішими з відомих на даний момент. Вони утворилися 13,4 мільярда років тому, лише через кілька сотень мільйонів років після Великого вибуху, повідомляє Science Alert.
«Вперше ми виявили галактики [які з'явилися] лише через 350 мільйонів років після Великого вибуху, і ми можемо бути абсолютно впевнені у їхніх фантастичних відстанях. Знайти ці ранні галактики на таких красивих зображеннях — це особливий досвід», — заявив астроном Брант Робертсон з Каліфорнійського університету в Санта-Круз.
Існують моделі, які описують, як народився і розвивався Всесвіт. Вважається, що до народження перших зірок він був заповнений непрозорою матерією, будь-яке світло розсіювалося і не могло вільно текти. Поступово частинки об'єдналися, утворивши нейтральний водень. Коли почали з'являтися зірки, вони іонізували водень і з'явилося світло. Цей процес завершився приблизно через мільярд років після утворення Всесвіту.
Світло від цих об'єктів проходить дуже велику відстань, тому воно дуже слабке. Крім того, через розширення Всесвіту воно розтягнулоя у довший червоний спектр. Це явище відоме як червоне зміщення.
«Джеймс Вебб» - це найпотужніший телескоп із колись запущених у космос, він спеціалізується на інфрачервоному та ближньому інфрачервоному світлі. Апарат призначений для виявлення цього червоного зміщення.
У ході нового дослідження вчені зосередили увагу телескопа на чотирьох галактиках, дві з яких раніше спостерігалися за допомогою телескопа «Хаббл». Нові дані «Джеймса Вебба» показали, що ці галактики справді є найдальшими з тих, що спостерігалися раніше. Але дві інші ще далі.
Так, дві галактики, знайдені «Джеймсом Веббом», знаходяться на відстані 13,5 мільярда світлових років від Землі.