Телескоп "Джеймс Вебб" передав на Землю свій перший знімок Нептуна. Як повідомляє Європейське космічне агентство, це не просто найчіткіший знімок кілець планети за останні 30 років. Зображення телескопа дає змогу глянути на Нептун по-новому.
Вчені агентства відзначають, що, все ж, найдивовижніше в новому знімку, отриманому «Джеймсом Веббом», - це чітке зображення динамічних кілець планети. Деякі з них взагалі не було видно на інших знімках.
Крім того, на фото видно слабші пилові смуги Нептуна. Якість зображень, отриманих "Джеймсом Веббом", дозволяє роздивитися тонкі кільця так близько до планети.
Телескоп зробив знімки Нептуна у ближньому інфрачервоному світлі, тому планета не здається на них блакитною, як на інших зображеннях. Метан у його атмосфері поглинає настільки сильно, що на довжині хвилі «Джеймса Вебба» планета здається дуже темною, за винятком місць, у яких є висотні хмари, що виділяються яскравими смугами та плямами.
Тонка смуга, що оточує екватор планети, може бути ознакою глобальної атмосферної циркуляції, яка живить вітри та шторми Нептуна. Атмосфера опускається і нагрівається на екваторі і, таким чином, світиться в інфрачервоному діапазоні більше, ніж навколишні холодні гази.
Нептун привертав увагу вчених ще з виявлення в 1846 року. Він розташовується в 30 разів далі від Сонця, ніж Земля, в одній із найтемніших областей нашої системи. На цій відстані наше світило настільки тьмяне, що день на Нептуні схожий на сутінки на Землі.
Раніше вчені пояснили, чому відрізняється колір Нептуна та Урана. Це пов'язано з шаром серпанку, що оточує Уран.