Телескоп "Джеймс Вебб" передав на Землю перші знімки Марса. Як повідомляє Європейське космічне агентство, апарат зробив знімки 5 вересня.
Зазначається, що "Джеймс Вебб" знаходиться на відстані 1,5 мільйона кілометрів від Землі. Завдяки цьому він може зробити знімки всього диска Марса в роздільній здатності, що підходить для вивчення сезонних явищ, пилових бур та процесів, що відбуваються у різні пори дня.
Оскільки Червона планета знаходиться близько до Землі, вона є одним із найяскравіших об'єктів у небі як у видимому світлі, так і в інфрачервоному, яке має вловити телескоп. Вчені відзначають, що інструменти "Джеймса Вебба" настільки чутливі, що без спеціальних методів спостережень інфрачервоне світло Марса "сліпить" його, викликаючи явище, відоме як "насичення детектора". Тому астрономам довелося скоригувати екстремальну яскравість Червоної планети.
Перші зображення, зроблені за допомогою камери NIRCam телескопа, показують східну півкулю Марса на двох довжинах хвиль. Так, на довгохвильовому зображенні можна побачити світло, яке випромінює планета в міру того, як віддає тепло. Найяскравіша область на цьому зображенні – регіон, на який потрапляє найбільша кількість сонячного світла.
На знімки Червоної планети потрапили такі регіони: кратер Гюйгенс, рівнина Еллада і "темна пляма Марса", Великий Сирт.
Орбітальний інфрачервоний космічний телескоп Джеймс Вебб запустили у космос у 2021 році. Перше фото, зроблене телескопом, опублікували у липні 2022 року.