Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) зробив знімок новонародженої зірки, яку оточує сяюча туманна хмара. Вона розташована поблизу молодого розсіяного зоряного скупчення IC 348, на східному краю комплексу темних хмар Персея, повідомляє Space.com.
Туманність навколо — об’єкт Гербіга-Аро. Науковці позначили його індексом HH 797. Такий об’єкт виникає, коли зоряний вітер і струмені газу вириваються з новонароджених зірок, викликаючи ударні хвилі, які на великій швидкості врізаються в газ і пил, з яких народилася зірка.
Зображення зроблено за допомогою камери ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam). Інфрачервоне світло може просвічувати кокони із залишків газу та пилу, які поглинають і блокують світло інших довжин хвиль, що випромінюється від цих зірок. JWST виявив молекули, які були нагріті до тисяч градусів Цельсія під час ударних зіткнень, що дозволило астрономам визначити структуру потоків від новонароджених зірок.
Вчені з’ясували, що потік від HH 797 насправді є двома паралельними струменями, кожен з яких викликає власну серію поштовхів. Джерело цих подвійних витоків знаходиться в темній западині праворуч на зображенні. Подвійна природа витоків може свідчити про те, що в цій темній бульбашці розташовані дві зірки, а не одна.
Раніше завдяки телескопу «Джеймс Вебб» астрономи дізнались причину раптового зникнення великої зірки. Те, що здавалося яскравою масивною зіркою, насправді було зірковою системою, яка стала яскравішою, коли дві зірки злилися, а потім згасла.