Гігантська зірка просто зникла: що стало причиною

Поділитися
Гігантська зірка просто зникла: що стало причиною За зіркою поспостерігав телескоп "Джеймс Вебб" © NASA
Пояснення допоміг знайти телескоп "Джеймс Вебб".

У 2009 році вчені виявили зірку, в 25 разів масивнішу за Сонце, яка раптово зникла. Цьому передував період зростання її яскравості майже до мільйона сонць, але потім вона швидше випарувалася, ніж вибухнула.

Коли ж після цього вчені спробували роздивитися її залишки за допомогою телескопів "Хаббл" та "Спітцер", вони нічого не знайшли. Тепер же дослідники за допомогою телескопа "Джеймс Вебб" змогли наблизитися до розгадки таємниці того, що трапилося з зіркою, повідомляє Phys.org.

Вчені вважають зірку, відому як N6946-BH1, що надновою, що не відбулася. Назва BH1 пов'язана з тим, що астрономи вважають, що зірка в результаті колапсу перетворилася на чорну діру, а не викликала вибух наднової. Але поки що це було тільки припущення. Все, що було відомо напевно, що вона в певний момент стала яскравішою, а потім стала занадто тьмяною, щоб її можна було спостерігати в телескопи.

Але все змінилося з появою телескопа "Джеймс Вебб". На отриманих знімках можна чітко роздивитися яскраве інфрачервоне джерело, яке виглядає як залишки пилової оболонки, що оточує положення вихідної зірки. Воно може відповідати матеріалу, викинутому із зірки, коли вона швидко ставала яскравішою. Але це може бути інфрачервоне світіння матеріалу, що падає в чорну діру, але вчені вважають це менш ймовірним.

Вчені виявили не один об'єкт, що залишився, а три. Це робить припущення про наднову, що не відбулася, менш ймовірним. Імовірніше, що зростання яскравості в 2009 році було пов'язане зі злиттям зірок. Те, що здавалося яскравою масивною зіркою, насправді було зірковою системою, яка стала яскравішою, коли дві зірки злилися, а потім згасла.

Разом з тим, остаточно виключити модель наднової, що не відбулася, виходячи з наявних даних, не можна.

Раніше "Джеймс Вебб" виявив у туманності Оріона планети розміром з Юпітер, які не прив'язані до жодної зірки. Що робить відкриття ще цікавішим, ці планети подорожують парами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі