Таємничий рукопис Войнича може виявитися підробкою – вчені

Поділитися
Таємничий рукопис Войнича може виявитися підробкою – вчені Манускрипт Войнича був виявлений у 1912 році © wikipedia
Манускрипт був виявлений у 1912 році.

Вчений Гордон Рагг заявив про те, що таємничий манускрипт Войчича може виявитися підробкою. За словами вченого, "складний" текст легко може бути підроблений кожним, хто знайомий з простими методами кодування. Висновки Рага були опубліковані в журналі в журналі Cryptologia.

На думку Рагга те, що вчені не змогли розшифрувати манускрипт протягом десятилітніх досліджень, свідчить про те, що його код є "анахронічно витонченим" або ж базується на невідомому криптологам підході. Незважаючи на те, що відомо, що послідовність складів невипадкова, манускрипт все одно може виявитися безглуздим набором слів.

Для доказу своєї теорії Рагг створив таблицю зі складів, які являють собою корені, суфікси і префікси слів з рукопису. Поклавши на таблицю картон з трьома отворами, Рагг створював різні комбінації складів і виробляв нові слова. Потім він створив текст, розподіл слів в якому підкоряється закону Ципфа. Останній стверджує, що якщо розташувати слова за порядком спадання частоти їхнього використання, то друге щодо прийнятності у використанні слово буде зустрічатися в два рази рідше першого, третє - в три рази рідше, і так далі.

Читайте також: Причиною вимирання "хоббітів" стали давні люди – вчені

Отриманий в результаті текст дуже нагадував текст з манускрипту Войчича. На думку дослідника, його результати підтверджують, що текст манускрипту можна було підробити.

Манускрипт Войчича – середньовічний текст, який був виявлений в 1912 році Вілфридом Войчичем. Рукопис датується XV століттям, розшифрувати його дослідники намагаються вже кілька десятиліть, але мова манускрипту нікому не відома.

Раніше повідомлялося про те, що бельгійський археолог серед неразобранных архівів виявив рекордно довгий єгипетський манускрипт. Він представляє собою двосторонній шкіряний сувій довжиною більше 2,5 метрів, а його вік складає більше чотирьох тисяч років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі