Створена модель, яка вирішує парадокс подорожей у часі

Поділитися
Створена модель, яка вирішує парадокс подорожей у часі Вчені створили модель, яка доводить можливість подорожей у часі © strana-sovetov.com
Модель передбачає, що подорожі в минуле все-таки можливі.

Два австралійських вчених запропонували математичне рішення «парадоксу убитого дідуся», який пов'язаний з подорожами в часі. Вони теоретично розрахували, як буде поводити себе тіло, яке переміщається в просторі і часі, коли увійде в криву подорожей в минуле, повідомляє ВВС.

«Парадокс убитого дідуся» - один з парадоксів, пов'язаних з подорожами в часі. Якщо онук повернеться в минуле і вб'є там свого діда, який ще не встиг створити сім'ю, то на світ не з'явиться ні його батько, ні сам мандрівник у часі. А отже, не буде кому повернутися назад і вбити діда в минулому. Тобто, через якийсь час народиться людина, яка повернеться в минуле і вб'є свого дідуся.

Можна навести подібний приклад і з пандемією. Якщо людина, яка живе в 2020 році, знайде спосіб подорожувати в часі, повернеться в кінець 2019 року і не допустить зараження нульового пацієнта, то в 2020 році пандемії вже не буде. А отже, не буде мотивації повертатися в минуле, і нульовий пацієнт все-таки заразиться.

Але тепер студент фізичного факультету Університету Квінсленда Жермен Тобар і його науковий керівник професор Фабіо Коста запропонували модель, яка дозволяє вирішити цей парадокс. Вони теоретично розрахували, як буде поводити себе тіло, яке переміщається в часі і просторі, коли увійде в криву подорожі в минуле.

Створена ними математична модель показує, що об'єкт, який подорожує в минуле і назад, може рухатися різними шляхами, але незмінно прийде в певну точку. Таким чином, згідно з математичними розрахунками, дії, вчинені в минулому, не впливають на сьогодення.

Якщо повернутися до прикладу з пандемією, це означає, що дії в минулому ніяк не вплинули б на події сьогодення. Тобто, якби зараження нульового пацієнта вдалося уникнути, захворів би хтось інший або навіть сам мандрівник у часі. Модель вчених припускає, що події окремо можуть варіюватися, але в сукупності проходити так, щоб уникнути парадоксу і привести до того ж результату, в цьому випадку, до пандемії.

Звичайно ж, це всього лише теоретична модель, у якої поки немає практичного застосування. Крім того, потрібно перевірити, чи відповідають абстрактні припущення, які були покладені в основу моделі дослідників, відомим на сьогоднішній день фізичним теоріям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Інституту космічної астрофізики заявили про те, що їм вдалося знайти «невловиму» матерію у Всесвіті. За їхніми словами аналіз даних 20-річної давності допоміг їм знайти докази існування гарячого газу в «космічній павутині» і навіть виміряти його температуру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі