Вченим вдалося знайти «невловиму матерію» у Всесвіті

Поділитися
Вченим вдалося знайти «невловиму матерію» у Всесвіті Астрономи змогли довести присутність гарячого газу в "космічній павутині" © rmg.co.uk
Астрофізики представили докази присутності гарячого газу в «космічної павутині».

Вчені з Інституту космічної астрофізики заявили про те, що їм вдалося знайти «невловиму» матерію у Всесвіті. За їхніми словами аналіз даних 20-річної давності допоміг їм знайти докази існування гарячого газу в «космічної павутині» і навіть виміряти його температуру, повідомляє Naked science.

Дослідники вважають, що приблизно 40% матерії, з якої складаються зірки і галактики, все ще належить виявити. Вважається, що ця матерія ховається в вигляді надгарячого газу в так званих галактичних нитках або філаментах.

Галактики розподілені по нашого Всесвіту у вигляді складної мережі вузлів, з'єднаних вищезгаданими філаментами і відокремлених один від одного Увійдіть - великими порожнечами. Вважається, що галактичні нитки вміщають майже всю звичайну - так звану баріонну, що складається з протонів, нейтронів і електронів - матерію Всесвіту в вигляді дифузного гарячого газу.

Але знайти цей газ дуже складно. Він випромінює дуже слабкі електронні сигнали, тому ми не можемо побачити близько 40% речовини. Тепер же вчені показали, що баріони гарячого газу можна знайти за рентгенівським випромінюванням.

Дані для вивчення були зібрані в рамках третьої фази Слоуновського цифрового небесного огляду (Sloan Digital Sky Survey-III). Це широкомасштабне дослідження спектрів галактик і зірок за допомогою 2,5-метрового широкоугольного телескопа в обсерваторії Апачі-Пойнт у штаті Нью-Мексико.

Вчених цікавили в першу чергу дані про 15 тисячах галактичних ниток, які були зібрані в ході цієї фази. Використовуючи просторову кореляцію між положенням волокон і пов'язаним з ними рентгенівським випромінюванням, вчені зробили те, чого до них нікому не вдавалося. Вони вперше представили докази присутності гарячого газу в «космічній павутині» і змогли безпосередньо виміряти його температуру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономи за допомогою Дуже великого телескопа знайшли шість галактик, які оточують надмасивну чорну діру. Відкриття дозволить вченим зрозуміти, як надмасивні чорні діри могли утворитися і досягти колосальних розмірів за короткий час.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі